İstanbul'da gece saatlerinden itibaren başlaması beklenen kuvvetli yağış, aralıklı ve yerel olarak yarın akşam saatlerine kadar etkili olması bekleniyor.

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezinden yapılan açıklamaya göre, yarın günün ilk saatlerinden itibaren bölgenin kuzeybatı kesimleri olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak  yağış olacağı tahmin ediliyor.

hava durumuu-2

Yağışlar, Marmara'nın güney ve doğusunda (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova) aralıklı ve yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

hava-10

Sağanak nedeniyle oluşması muhtemel sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ve hortum gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

meteoroloji genel müdürlüğü-2

Akşam saatlerine kadar etkili olacak

meteoroloji-8

Selden etkilenen Pakistan'a Türkiye'den yardım Selden etkilenen Pakistan'a Türkiye'den yardım

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, AKOM'un mevcut meteorolojik uydu ve radar verileri doğrultusunda yaptığı değerlendirmelere göre yarın ilk saatlerinde kuvvetli yağışların İstanbul'a ulaşması bekleniyor.

İl genelinde bu gece saat 03.00'den itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olacağı tahmin ediliyor.

Yağışlar yarın saat 06.00'dan itibaren etkisini giderek arttırması ve saat 18.00'e kadar yerel olmak üzere kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması tahmin ediliyor.