4 kişiyi öldürerek katliam yapan katil zanlısının ifadesi ortaya çıktı

Afyonkarahisar'da eski eşiyle birlikte 4 kişiyi öldüren katil zanlısının ifadesi gün yüzüne çıktı. Mert Muharrem T., eski eşinin ailesinin aracının camlarına yumruk atılması üzerine öfkelendiğini ve tüfekle ateş ettiğini iddia etti. Cinayet zanlısı ve öldürdüğü eşinin boşanma davası ise ileri bir tarihe ertelendi.

Olay, 19 Aralık'ta Çayırbağ beldesinde meydana geldi. Mert Muharrem T., boşanma aşamasında olduğu eski eşi Havva Nur T. ile birlikte babası, annesi ve anneannesini evlerinin önünde pompalı tüfekle öldürdü. Ardından kaçan zanlı, jandarmanın takibi sonucu yakalandı.

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'ın Münih ziyareti Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'ın Münih ziyareti

Cinayet zanlısı ifadesinde, eşiyle görüşmek için gittiği yerde aile üyelerinin kendilerini cep telefonuyla kayıt altına aldığını belirtti. Minibüse binip gitmek isterken, aile üyelerinin aracın camlarını yumruklaması üzerine öfkelendiğini ve tüfekle ateş etmeye başladığını söyledi.

Mert Muharrem T. ile öldürdüğü eşi Havva Nur T. arasındaki boşanma davası Afyonkarahisar 3. Aile Mahkemesinde görüldü ve 21 Şubat 2024 tarihine ertelendi. Kararın bu tarihte çıkması bekleniyor.

AW104102_03