Amerika Texas eyaletine bağlı Houston kentinde 5 Kasım tarihinde gerçekleşen Astroworld Festivali'nde izdiham nedeniyle yaralanan 1 kişi yaşamını yitirmesiyle can kaybı sayısı 9'a yükseldi.

thumbs_b_c_53ce137277cab20ea454b19c04c1689a

Üniversite öğrencisi olan 22 yaşındaki Shahani'nin ölümüyle festivaldeki izdiham nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısı 9’a çıktı.

Olay esnasında Shahani'nin yanında bulunan kuzeni Mohit Bellani, festival içindaha çok bilet satıldığını, biletsiz yüzlerce kişinin içeri alındığını ve güvenlik ve tıbbi müdahale ekiplerinin deneyimsiz olduğunu söyleyerek olaydan organizatörlerin sorumlu olduğunu savundu.

Houston'daki Astroworld Festivali'nde 5 Kasım Cuma yerel saatle 21.00'de rapçi Travis Scott'un sahne aldığı esnada yaşanan izdihamda 8 kişi yaşamını yitirmiş, yüzlerce kişi yaralanmıştı.

Scott, izdihamından sonra yaptığı açıklamada, en küçüğü 14 yaşında olan kurbanların ailelerine yardım etmeye çalıştığını söylemişti.

Konserde yaralanan bir kişi, Scott ve birlikte sahneye çıkan şarkıcı Drake'i kalabalığı kışkırtmakla suçlayarak 1 milyon dolarlık tazminat davası açmıştı.