SIFIR ATIK VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ’ SEMİNERİNE YOĞUN İLGİ


-YILDIRIM BELEDİYESİ, SIFIR ATIK, GERİ DÖNÜŞÜM VE ÇEVRE BİLİNCİNİ YAYGINLAŞTIRMAK AMACIYLA ÖNEMLİ ÇALIŞMALARA İMZA ATIYOR.


-YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ: “GELECEK NESİLLERE DAHA YAŞANILABİLİR VE TEMİZ ÇEVRE BIRAKMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

YB (1)
Yıldırım Belediyesi, düzenlediği seminerle sıfır atık ve iklim değişikliğine dikkat çekti.

Yıldırım'da Yağmurlu Günde Motosiklet ve Araç Çarpıştı Yıldırım'da Yağmurlu Günde Motosiklet ve Araç Çarpıştı


Yıldırım Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından, ‘2021 yılı eğiticilerin eğitimi’ programı kapsamında, Barış Manço Kültür Merkezi’nde  ‘Sıfır Atık ve İklim Değişikliği’ semineri gerçekleştirildi. Programda Exitcom Firma Temsilcisi Esra Satır, Aydınlatma Gereçleri İmalatçıları Derneği (AGİD) Temsilcisi Çevre Mühendisi Mustafa Çetin, Alternatif Enerji ve Biyodizel Üreticileri Birliği Yetkilisi Tamer Afacan, Yıldırım Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü Çevre Mühendisleri Büşra Aktaş ve Şeyma Burçin Kaplan sunum yaparak katılımcıları bilgilendirdi.

Yoğun katılımın sağlandığı seminerde atıkların geri dönüşüm süreci, atık florasan ve elektrikli küçük ev aletlerinin geri dönüşüm süreci, bitkisel atık yağ geri kazanımı ve biyodizel üretimi konuları ele alınarak, sıfır atığın hayatımızdaki önemine değinildi.

YB (5)


DAHA YAŞANILABİLİR BİR ÇEVRE


Yıldırım’da sıfır atık, geri dönüşüm ve çevre bilinci konusunda farkındalık oluşturmak adına çeşitli eğitimlerin verildiğini söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Her fırsatta gelecek nesillere daha yaşanılabilir ve temiz çevre bırakmak için çalışıyoruz. Eğitimlerden seminerlere, kampanyalardan yarışmalara, birçok etkinliklere imza atıyoruz. Yaptığımız her çalışma belediyecilik hizmetinden ziyade, gelecek nesillere daha yaşanılabilir bir kent bırakmaktır. Bu alanda fark oluşturan çalışmalarımızı artırarak, öncü belediye olmayı sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

YB (3)

Editör: Yüksel Aslan