Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Halkla İlişkiler alanı öğrencileri sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekledi. Her sene farklı konularda farkındalık projeleri üreten genç iletişimciler, “Hayvanlar dostlarımız, doğamız hayatımızdır” etkinliği ile bu sefer de doğa anaya elini uzattı.

IMG_9179

 Sosyal medyada yayılan ormanlık alanların tahribi ve doğanın kirletilmesinden esinlenen Halkla İlişkiler alanı öğrencileri, doğa ile ilgili bir proje yapmaya koyuldu. Yıldırım Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Yıldırım Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün katkılarıyla doğa yürüyüşü eşliğinde ormanlık alanda çevre temizliği yaptı.

IMG_9244

YTMAL 3 Projeyi Aynı Etkinlikte Buluşturdu

YTMAL Halkla İlişkiler alanı öğrencileri, kış aylarının yaklaşması ile doğada yiyecek bulamayan hayvanları da unutmadı. Bursa Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü projede kullanılmak üzere köpek maması, kedi maması desteğinde bulundu.

Halkla İlişkiler Alan Öğretmenleri Alim ATAŞ ve Ayşenur AKSU GÜRSOY koordinatörlüğünde gerçekleşen bu projede çeşitli noktalara bırakılan bu besinler ile doğa-hayvan-yaşam dengesinin korunmasına katkı sağladı.

IMG_9198

Balaban Köyü Koca Balıklı Deresinde başlayıp Balaban mesire alanında son bulan doğa yürüyüşüne Balaban Köyü Muhtarı Şerif SEVCAN rehberlik etti. 28 Ekim 2021’de gerçekleşen organizasyonda Okul Müdürü Ömer YILMAZ: “Gerçekleştirilen bu etkinlik ile öğrencilerimize bir yandan doğa sevgisi ve bilinci aşılarken bir yandan da doğada yaşamakta olan hayvanlara karşı duyarlı olmaları için gayret gösterdik.

IMG_9158

Piknik yapmak için mesire alanlarını kullanan insanların çevre temizli noktasında özenli olmadıklarını görmek bizleri ve öğrencilerimizi gerçekten çok üzdü. Böylesine toplumsal sorunlara duyarsız kalmayan öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

DSCF5647

Halkla İlişkiler Alan Öğretmeni Alim ATAŞ: “Öğrencilerimiz, kendi yaşamları ve daha sonraki nesiller için doğanın sürdürülebilir olması yolunda ne yapmaları gerektiğini bugün yaparak ve yaşayarak öğrendiler.

Depremzede Çocuklarla Bi’dolu Eğlence Depremzede Çocuklarla Bi’dolu Eğlence

İnsanoğlu doğada yaşan değil doğayla yaşayan varlık olması, insanın tabiat anaya karşı göstermesi gereken saygıyı hatırlatmaktadır.” dedi.

DSCF5591

IMG_9133