DEPREMZEDE ÇOCUKLARA OYUNCAK

YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ, YILDIRIM’DA SEVGİ ELİ SLOGANIYLA TOPLADIKLARI OYUNCAK, KİTAP, RESİM DEFTERİ VE BOYA KALEMLERİNİ HATAY'IN HASSA İLÇESİNDE ÇADIR KENTTE YAŞAYAN DEPREM MAĞDURU ÇOCUKLARA DAĞITTI.

YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ: “ÇOCUKLARIMIZI MUTLU EDEREK AZ DA OLSA YARALARINI SARMAK ZOR GÜNLER YAŞADIĞIMIZ ŞU SÜREÇTE BİZLER İÇİN ALTIN DEĞERİNDE. DEVLET MİLLET EL ELE, BU ZOR DÖNEMİ HEP BİRLİKTE AŞACAĞIZ.”

BURSA- Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Yıldırım’dan Sevgi Eli sloganıyla toplanan oyuncakları deprem bölgesinde çadır kentlerde yaşayan depremzede çocuklara dağıttı.

Yıldırım Belediyesi, ‘Asrın felaketi’ olarak nitelendirilen depremlerin ardından ‘Yıldırım’dan Sevgi Eli’ sloganıyla afet bölgesindeki minikler için oyuncak kampanyası başlattı. Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, kampanya kapsamında toplanan oyuncak, kitap, resim defteri ve boya kalemlerini Hatay'ın Hassa ilçesinde çadır kentte yaşayan deprem mağduru çocuklara dağıtıp çocuklarla oyun oynadı.

Bursa’nın gururu BUSKİ oldu Bursa’nın gururu BUSKİ oldu

ÇOCUK GÜLERSE DÜNYA GÜLER

Bir çocuğun yüzünü gülümsetebilmenin dünyalara bedel olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Hatay'da kurulan çadır kentlerde yaşayan depremzede çocuklarımıza oyuncak dağıttık. Çocuk oyunla iyileşir, oyunla kendini tedavi eder. Çocuklarımızı mutlu ederek az da olsa yaralarını sarmak zor günler yaşadığımız şu süreçte bizler için altın değerinde. Devlet millet el ele, bu zor dönemi hep birlikte aşacağız” diye konuştu.

YB (5)-62