-YILDIRIM MESLEK SAHİBİ YAPIYOR

-YILDIRIM’DA İŞ VAR

-YILDIRIM BELEDİYESİ, İSTİHDAM KOMPLEKSİ’NDE KENDİNE UYGUN İŞ BULMAK İSTEYEN VATANDAŞLAR İLE NİTELİKLİ PERSONEL ARAYAN İŞVERENLERİ BULUŞTURARAK İŞSİZLİK SORUNUNA KÖKTEN ÇÖZÜM ÜRETİYOR.
-YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ: “3 YILDA 18 BİN 495 HEMŞEHRİMİZİN İŞ SAHİBİ OLMASINA ÖNCÜLÜK ETTİK.”


-BAŞKAN OKTAY YILMAZ: “YILDIRIM’DA HİÇBİR VATANDAŞIMIZIN İŞSİZ KALMASINA GÖZ YUMMAYIZ. HALKIMIZIN MUTLULUĞU İÇİN EKİP ARKADAŞLARIMIZLA VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ.”

YB (2) (1)


 Yıldırım İstihdam Kompleksi, hem ihtiyaç duyulan nitelikli insanların yetiştirilmesine rehberlik ediyor hem de işverenlerin ihtiyaç duyduğu personele erişmesine olanak sağlıyor. İşe ihtiyacı olan vatandaşların başvurularının kayıt altına alınmasının ardından başvuru sisteminde bireylerin eğitim düzeyleri, yetenekleri kategorize edilerek veri tabanı oluşturuluyor. Uygun iş açığı oluştuğunda vatandaşlar ve ilgili firma ile irtibata geçilerek köprü vazifesi görülüyor. Şartların sağlanması durumunda vatandaşlar istihdama kazandırılıyor. Yıldırım İstihdam Kompleksi’ne gelen vatandaşlar kısa sürede alanlarına göre iş bulmanın sevincini yaşıyor.

YB (11)-2

İŞVERENLERLE İŞ ARAYANLAR BULUŞUYOR

Yıldırım İstihdam Kompleksi’ne sadece iş arayanlar değil, aynı zamanda Bursa’nın önde gelen şirketleri de ihtiyaçları doğrultusunda vasıflı veya yetiştirilmek üzere vasıfsız işçi almak için müracaat ediyor. Yıldırım Belediyesi tarafından düzenlenen istihdam fuarları ile hem iş arayanın hem de işverenin yüzü gülüyor.


ÜCRETSİZ TEKNİK EĞİTİM KURSLARI

İşverenlerin sektör bazında ve meslek gruplarına göre ihtiyaç duydukları iş alanlarında işçi bulmalarına yardımcı olmak için ücretsiz mesleki eğitimler düzenleyen Yıldırım Belediyesi, Yıldırım Sosyal İnovasyon ve Girişimcilik Merkezi’nde sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli elemanları yetiştirerek yeni istihdam alanları oluşturuyor. Özellikle genç istihdamını arttırmak için 18-30 yaş arası gençlere ücretsiz teknik eğitim kursları düzenleniyor. İstihdam açığı olan meslek gruplarında gençlerin becerilerinin geliştirilmesi amacıyla çalışmalar yürüten Yıldırım Belediyesi, başta tekstil olmak üzere, otomotiv ve makine sektörüne nitelikli ara eleman yetiştirilerek kalıcı istihdamın sağlanması amacıyla çalışmalar yürütüyor.

Elini Gazda Unutan Motosikletçi, Dükkana Daldı Elini Gazda Unutan Motosikletçi, Dükkana Daldı

YB (14)-1


3 YILDA 18 BİN 495 KİŞİYE İŞ

Yıldırım İstihdam Merkezi aracılığıyla 2022 yılının ilk 7 ayında 81’i engelli olmak üzere toplamda 5 bin 758 kişinin işe yerleştirilmesine öncülük ettiklerini belirten Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “3 yılda 18 bin 495 hemşehrimizin iş sahibi olmasına öncülük ettik. Yıldırım’da hiçbir vatandaşımızın işsiz kalmasına göz yummayız. Halkımızın mutluluğu için ekip arkadaşlarımızla var gücümüzle çalışıyoruz” diye konuştu.”