Renault, yeni modeli Yeni Renault Duster’ı 25 Nisan’da İstanbul’da düzenlenen bir basın lansmanı ile tanıttı.

Türkiye, bu global modelin üretim üssü olarak seçilerek, Yeni Renault Duster dünya pazarlarına Bursa’daki Oyak Renault Otomobil Fabrikaları’ndan ihraç edilecek. Yeni Renault Duster, benzersiz ön tasarımı ve markanın imzasını taşıyan ön ızgarası ile dikkat çekiyor.

Araç, iki veya dört çekişli motor seçenekleri sunarak farklı sürüş ihtiyaçlarına cevap veriyor. Renault’un CMF-B platformu üzerine inşa edilen Duster, gelişmiş bilgi-eğlence donanımları ve yüksek teknoloji özellikleriyle donatıldı.

MAİS Genel Müdürü Dr. Berk Çağdaş, Yeni Renault Duster’ın tanıtımında, Renault Uluslararası Oyun Planı 2027 çerçevesinde Türkiye’nin önemli bir ihracat merkezi haline geleceğini belirtti. Çağdaş, 2027 yılına kadar Bursa’daki fabrikada üçü SUV olmak üzere toplam dört yeni Renault modelinin üretileceğini açıkladı.

Renault Duster Bursa Da Üretilecek 1

Yeni Renault Duster, bu stratejinin ilk ve en önemli adımlarından biri olarak ön plana çıkıyor. Yeni Renault Duster, tam hibrit, 48V yarı hibrit ve LPG motor seçenekleri ile çevreci ve ekonomik sürüş alternatifleri sunuyor.

Tarihi Hanlar Bölgesi'nde ‘kahve sohbetleri' Tarihi Hanlar Bölgesi'nde ‘kahve sohbetleri'

Bu motorlar, düşük yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu ile dikkat çekerken, aynı zamanda yüksek performans sağlıyor. Yeni Renault Duster, 594 litrelik geniş bagaj hacmi ve yaklaşık 29 litrelik saklama alanı ile günlük kullanım ve uzun yolculuklar için ideal bir kompakt SUV olarak öne çıkıyor.

Ayrıca, araç içi konforu artıran 17 adede kadar yeni nesil sürüş destek sistemi ve güvenlik teknolojileri bulunuyor.

Renault Group Türkiye CEO’su Jan PTACEK, Yeni Renault Duster’ın Bursa’daki Oyak Renault fabrikasında üretilmesinin, markanın uluslararası konumunu güçlendireceğini ve SUV pazarındaki varlığını genişleteceğini ifade etti.

PTACEK, bu üretimin sadece Avrupa için değil, dünya pazarları için de bir ihracat merkezi oluşturacağını vurguladı.

Renault’un yeni SUV modeli Yeni Renault Duster, Türkiye’den dünya sahnesine adım atarken, hem yerel hem de global otomobil pazarında önemli bir yere sahip olmayı hedefliyor.

Renault Duster Bursa Da Üretilecek 3