Bursa’nın merkez Nilüfer İlçe Belediyesinde daha önce Meclis üyeliği ve Çevre Başkanlığı görevlerini yürüten Yavuz Selim Alpaslan , İYİ Parti Bursa 2. Bölgeden Milletvekili Aday Adayı oldu.

1967 yılında Ağrı Merkez (Yurtpınar) Mirenga Köyü doğumlu olan Yavuz Selim Alapslan’ın ismi uzun süredir ikamet ettiği Bursa’da en etkin Ağrılı siyasetçi olarak öne çıkmıştı.

2004 yılında Bursa Nilüfer Belediyesi Belediye meclis üyeliği ile başlayan siyasi hayatını 2014 yılına dek Cumhuriyet Halk Par çatısı altında sürdüren Alpaslan bu sürede çevre koruma kurulu başkanlığı ve belediye başkan vekilliği görevlerinde bulundu.

Ağrı’lıların dayanışma içinde yaşaması için sivil toplum örgütlerinin yapılanmasında da bulunan Alpaslan Doğu ve Güneydoğu Anadolu Dernekler Federasyonunun kurucu üyeleri arasında yer aldı.

Halen Bursa’da gıda ve inşaat işleri ile iştigal eden evli ve 2 çocuk babası Yavuz Selim Alpaslan 14 mayıs 2023 tarihinde gerçekleştirilecek olan genel seçimlerde İYİ Parti’den adaylık başvurusu yaptı.

Yavuz Selim Alpaslan açıklamasında; İnsan Sevgimizle, Bursa Sevdamızla İYİ Parti Bursa Milletvekili aday adayıyım desteklerinizi bekliyorum ifadelerini kullandı.

Bizlerde Bursa Basın ailesi olarak , kendisine aday adaylığı sürecinde başarılar dileriz.

yavuz-selim-alpaslan

Uludağ'ın yamaçlarında kaybolan kişi 7 gündür aranıyor Uludağ'ın yamaçlarında kaybolan kişi 7 gündür aranıyor

Yavuz Selim Alpaslan Kimdir?