Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, WhatsApp uygulaması servislerinde global kaynaklı kesinti yaşandığını, Türkiye'de.

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, sosyal medya Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Whatsapp uygulamasında yaşanan kesintiye dair değerlendirmede bulundu.

b251a109whatsappcoklucihazherkeseacildi

Uygulamanın servislerinde global kaynaklı kesinti yaşandığını, Türkiye'deki kullanıcıların da bu durumdan kısmen etkilendiğini, "Küresel ölçekte kendi alanlarında fiili tekel oluşturan dijital hizmet sağlayıcılar ve medya dağıtım servislerinin (OTT) hizmet sürekliliği açısından hesap sorulamaz olması söz konusu olamaz.

NASA, Ay'a insan göndermeye bir adım daha yaklaştı NASA, Ay'a insan göndermeye bir adım daha yaklaştı

son-dakika-ulastirma-bakanligi-ndan-whatsapp-ta-15383025_2091_osd

Meta sözcüsünden açıklama

whatsapp

Dünya çapında erişim sorunlarını tespit eden Downdetector.com internet sitesine göre bugün saat 09.00'dan itibaren WhatsApp üzerinden mesaj alışverişi, fotoğraf ve video paylaşımı yapılamadı.

Downdetector.com'a göre, erişim aksaklığı İngiltere, Hindistan, Güney Afrika ve Asya'da yoğunlaştı. Aksaklığa neyin sebep olduğu henüz bilinmiyor.

WhatsApp'ın ana şirketi Meta sözcüsü, konuya dair, "Bazı kişilerin şu anda mesaj göndermekte sorun yaşadığının farkındayız ve WhatsApp'ı mümkün olduğunca hızlı geri getirmek için çalışıyoruz."

2 saatlik kesintiden sonra kullanıcıları tekrar Whatsapp uygulamasına erişmeye başladı.