Yıldırım Kaymakamı Metin Esen, Vefa Sosyal Destek Ekiplerinin ihtiyaç sahipleri için yürütülen saha çalışmalarını yerinde inceledi.

Yıldırım da Vefa Sosyal Destek Ekipleri  İhtiyaç Sahibi Yaşlılarımızın Yanında

Bursa Haberleri - Yaşlı ve engelli bakım projesi olarak ortaya çıkan ve milli program haline getirilen Vefa Sosyal Destek Programı ile ihtiyaç sahibi ailelerin hayatına dokunulmaya devam ediliyor.

İhtiyaç sahibi vatandaşların ev temizliği, kişisel bakımlarına ilişkin temel ve zaruri ihtiyaçların giderildiği program kapsamında Yıldırım’da yaşayan yaşlı çiftin evine konuk olan Yıldırım Kaymakamı Metin Esen, Vefa Sosyal Destek Ekiplerinin çalışmalarını yerinde inceledi.

Bursa'da 600 Metrekarelik Türk bayrağı Dalgalanıyor Bursa'da 600 Metrekarelik Türk bayrağı Dalgalanıyor

Temizlik desteği verilen evde incelemeler de bulunan Esen özverili çalışmalarından dolayı vefa sosyal destek ekiplerine teşekkürlerini iletti.

Yıldırım Kaymakamı Metin Esen, gerçekleştirilen çalışmalar ile Yıldırım’da ihtiyaç sahibi her insana ulaşmak istediklerini belirterek, “Yaşlı ve engelli bakım projesi olarak ortaya çıkan ve milli program haline gelen Vefa Sosyal Destek Programı ile ihtiyaç sahibi, engelli ve bakıma muhtaç vatandaşlarımıza ev temizliği, kişisel bakım gibi konularında destek olmaya devam ediyoruz. Hedefimiz Yıldırım ilçesinde yardıma muhtaç tek bir vatandaşımız kalmayana dek çalışmalarımızı sürdürmektir. Sahada özveri ile çalışan vefa ekip arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Kaymakamlığa bağlı vefa ekiplerinin her daim ihtiyaç sahibi vatandaşların yanında olduğunu belirten  Yıldırım Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Nursen Örde,  vefa ekiplerinin sahada olumlu tepkilerle karşılaştığını belirterek, “Kaymakamlığımıza başvuran ve muhtarlarımızın bize ulaştırdığı ailelere en kısa zamanda ulaşarak ihtiyaçlarını gidermeye özen gösteriyoruz. Vefa Sosyal Destek Programı ile bakıma muhtaç, yaşlı ve engelli vatandaşlarımıza ev temizliği, hane temizliği, kişisel bakım, yemek pişirme ve daha bir çok hizmeti, 21 kişilik ekimiz ile vatandaşımıza veriyoruz” dedi.

Yaptıkları çalışmalardan dolayı Yıldırım Kaymakamı Metin Esen’e ve Vefa Ekiplerine teşekkür eden yaşlı çift mutluluklarını dile getirerek “ Mahalle muhtarımız vasıtası ile vefa ekipleri ile tanıştık. Vefa ekipleri evimize geldikleri ilk günden itibaren bizlere her konuda yardımcı oldular. Böyle bir çalışmayı hazırlayan devlet büyüklerimize, Yıldırım Kaymakamımız Metin Esen’e, artık ailemizin birer parçası olan vefa ekiplerine teşekkür ederim” dedi.

IMG_0762

IMG_0684

IMG_0743

IMG_0633