Uludağ'a turist akını başladı

Bursa'da Otobüs Şoförü ile Yolcu Arasında Yumruklu Kavga Bursa'da Otobüs Şoförü ile Yolcu Arasında Yumruklu Kavga

Bursa'nın kış turizmi cenneti Uludağ, pazar günü adeta turist akınına uğradı. Teleferik istasyonlarında metrelerce kuyruk oluşurken, araçlarıyla gitmek isteyenler Milli Parklar girişinde kilometrelerce sıra bekledi. Yoğunluk nedeniyle Pazar günü Uludağ'a ulaşmak neredeyse imkansız hale geldi.

Uludağ'ın zirvesinde eşsiz Bursa manzarasını görmek isteyenler, teleferiğe yönelince uzun kuyruklar meydana geldi. Pazar günü olması sebebiyle teleferikle zirveye çıkmak isteyenler, sırayla bilet almak için bekledi. Ancak yoğunluk nedeniyle kuyruklar içeriden dışarı taştı, adeta metrelerce kuyruk oluştu. Uludağ'a yoğun talep nedeniyle adım atacak yer kalmadı.

Uludağ, kış turizminin favori destinasyonlarından biri olmasına rağmen, eksi 10 derece soğuğa rağmen tatilcilerin akınına uğradı. Sömestr ve hafta sonu tatilini kayak yaparak geçirmek isteyenler, teleferiğe akın etti.

Ancak son günlerde yaşanan şiddetli fırtına ve tipi nedeniyle dağ yolunun kapanması, tatilcilerin endişesine neden oldu. Bu durumda araçlarını şehir merkezindeki otoparklara bırakanlar, dağa teleferikle çıkmayı tercih edince teleferik istasyonlarında yoğunluk yaşandı. Bazı tatilcilerin ana yola taştığı ve kilometrelerce kuyruk oluşturduğu görüldü.

Teleferiğe ilk kez binen bazı vatandaşlar, kar manzarasının güzelliğini görmek için yaklaşık bir saat boyunca sıra beklediklerini belirtirken, bazıları ise hayatlarında böyle bir yoğunluk ve sıra görmediklerini dile getirdi. Uludağ'a ulaşmak isteyenlerin sabırlı olmaları ve uzun kuyruklarla karşılaşabilecekleri bilinciyle hareket etmeleri bekleniyor.

AW124868_03