Uludağ'da faciadan dönüldü...Telesiyejin telleri koptu, bir turist yaralandı

İnegöl'de Hırsızlık Şüphelileri Sokakta Yakalandı İnegöl'de Hırsızlık Şüphelileri Sokakta Yakalandı

Uludağ'da kayakseverleri ve tatilcileri taşıyan telesiyejin telleri koparak bir turiste zarar verdi. Arıza sonucu kopan teller, Rus turistin başına çarptı.

Bu kaza, Türkiye'nin en büyük kış turizm merkezlerinden biri olan Uludağ'da kar yağışının sevincini gölgeledi. Sömestr tatili nedeniyle Uludağ, 68 santimetre karla kaplandı.

Telesiyejlerle zirveye çıkan yerli ve yabancı turistler, hor kullanılan ekipman ve ihmaller nedeniyle tehlikeli bir durumla karşı karşıya kaldı. Çift taraflı dönen telesiyejin telleri arıza nedeniyle kopunca, piste çıkan Rus bir turistin başına çarptı.

Olaya tanık olan vatandaşlar hemen yardıma koşarken, jandarma ekiplerine bilgi verdiler. Jandarma, kısa sürede olay yerine ulaşarak yaralı turiste müdahale etti ve kar motoruyla hastaneye nakledildi.

Rus turistin sağlık durumu iyi olduğu bildirilirken, telesiyeji tamir etmek için gelen bir işçi, tehlikeli bir şekilde direklere tırmanarak adeta ölüme meydan okudu. İş güvenliğini ciddi şekilde ihmal eden bu çalışanın tehlikeli durumu da güvenlik kameralarına yansıdı.

AW133834_03