Bursa Uludağ Üniversitesi, iş dünyasıyla ilişkilerini güçlendirmek ve katma değerli projeler üretmek amacıyla yeni bir adım attı.

Mudanya'da Otomobil Aydınlatma Direğine Çarptı Mudanya'da Otomobil Aydınlatma Direğine Çarptı

Üniversite, araştırma üniversiteleri kategorisinde öne çıkmayı hedefliyor ve bu doğrultuda özel sektörle iş birliği faaliyetlerini sürdürüyor.

Son olarak, tekstil sektöründe faaliyet gösteren Sözal Kimya firmasıyla bir iş birliği protokolü imzalandı.

BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ferudun Yılmaz, törende yaptığı konuşmada, Bursa'nın güçlü sanayi altyapısına vurgu yaparak, bilimsel çalışmalar için bu şehirde değerli fırsatlar bulunduğunu belirtti.

Üniversite-sanayi iş birliğine büyük önem verdiklerini vurgulayan Yılmaz, bu iş birliğiyle bilimsel deneyimleri sanayicilerin pratik deneyimleriyle birleştirerek katma değer sağlamayı amaçladıklarını ifade etti.

Sözal Kimya Yönetim Kurulu Üyesi Nuray Sözal ise 2007 yılından beri Bursa'da tekstil boyaları alanında faaliyet gösterdiklerini ve 2017'de kurdukları Ar-Ge merkezinde birçok KOSGEB ve TÜBİTAK projesine imza attıklarını paylaştı.

Sözal, BUÜ ile yapacakları iş birliğiyle ülkelerine katma değer sağlayacak projelere imza atmayı umduklarını belirtti.

Protokol imza töreninde BUÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ali Kara, akademisyenler ve firma yöneticileri de hazır bulundu.