Osmangazi İlçe Müftülüğü’ne bağlı Üftade Kur’an Kursunda onbir ayın sultanı Ramazan’ı karşılama ve hafızlığını bitiren, okul ile birlikte hafızlık eğitimlerine devam ederken sınıflarında başarılı olan öğrenciler için ödül töreni programı düzenlendi.

Programa İl Müftüsü Sayın Yavuz Selim KARABAYIR başta olmak üzere, İl Müftü Yardımcıları Melek MENTEŞE, Ömer AYAN, Yavuz YILDIZ, Nurullah KOÇHAN, Mehmet KÖKTAŞ, Faruk GÜNEŞ ve Osmangazi İlçe Müftüsü Mehmet UZUN, Namık Kemal İmam-Hatip Ortaokulu Müdürü Erol ÇINAR, Üftade Kur’an Kursu Öğrencilerini Koruma Derneği Başkanı Mehmet SEYMEN’in yanı sıra çok sayıda öğrenci velisi ve öğrenciler katıldı.

Kurs yöneticisi Hilmi Şanlı selamlama konuşmasında, tarihine, kültürüne, medeniyetine, öz değerlerine, inançlarına ve ruh yapısına sımsıkı bağlı erdemli, enerjik ve sorumluluk sahibi, Kur’an aşığı hafız gençler ve hayırlı bir nesil yetiştirmenin gayreti içinde olduklarını ifade etti. İl Müftüsü Karabayır programda yaptığı konuşmada “Kur’an ayı Ramazan’da Kur’an-ı Kerim’i daha fazla okumaya, okuduğumuzu anlamaya, anladıklarımızı çevremizle paylaşmaya ve yaşantımızı Kur’an ile anlamlandırmaya daha fazla gayret edeceğiz.

Hz. Peygamber (sas)’in ve sahabe-i kiram efendilerimizin Kur’an ile olan bağı gibi güçlü bir iletişim kuracağız mukaddes kitabımızla” diyerek evlerimizde Kur’an sofraları kurmanın önemine dikkat çekti. Müftü Karabayır, aziz milletimizin, mazlum toplumların, mağdur milyonların ezeli fecri yakında doğacaksa bunun mimarı milletim, vatanım, bayrağım, mukaddesatım, mukadderatım diyen imanlı gençler olacaktır. Bu güzide gençlerimize, siz kıymetli velilere ve emek veren hocalarımıza teşekkürü borç bilirim” diyerek sözlerini tamamladı.

Bursa Balıkdere köprüsünde sona doğru Bursa Balıkdere köprüsünde sona doğru

Daha sonra hafızlığını bitiren ve sınıflarında ve akademik derslerinde başarı gösteren 27 öğrenciye İl Müftüsü Yavuz Selim KARABAYIR tarafından çeşitli ödüller verildi.

Üftade Erkek Kursu’nda ödül alan öğrenciler de kendilerine verilen hediyeleri depremden etkilenerek şehrimizde misafir olan öğrencilere verilmek üzere Bursa İl Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Bursa Şube Başkanı Yavuz Selim KARABAYIR’ a teslim ettiler.

bursa-muftulugu (2)