Elon Musk'ın elektronik postasından sonra sosyal medya Twitter'da şirket içi mesajlaşmada kullanılan "Slack" kanalında çok sayıda istifa mesajlarının paylaşıldığını iddia etti.

muskin-uzun-calisma-saatleri-cagrisinin-ardindan-twitterda-istifa-dalgasi-yasaniyor

Şirket çalışanlarından Satanjeev Banerjee isimli mühendis, yaptığı paylaşımda, "Ve aynen böyle 12 yıl sonra Twitter'dan ayrıldım."

Başka bir Twitter çalışanı da "görevinin Twitter 1.0 ile bittiğini ve Twitter 2.0'da" olmak istemediğini yazdı.

Bir diğer kullanıcı da mesajında "Burayı harika bir yer haline getiren herkes ayrılıyor gibi. Kalan personel ne kadar fazla çalışırsa çalışsın Twitter'ı buradan kurtarmak çok zor olacak."

Elon Musk, bazı Twitter çalışanlarıyla bir araya gelerek "kritik öneme sahip roller üstlenen çalışanların" ayrılmasını engellemeye çalıştı.

Elektronik postada Twitter'ın bazı çalışanlara "Twitter'ın heyecan verici geleceğinde sizinle birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.” mesajını gönderdiği ortaya çıktı.

Ofisler kapatıldı

Twitter, Elon Musk'ın çalışanlarının yarısını işten çıkarıp kalanlara da uzun çalışma saatlerini kabul etmelerine dair bildiriminden sonra başlayan istifa dalgası nedeniyle ofislerini geçici olarak kapattı.

21 Kasım'da açılacağı kaydedilen ofislerin kapatılma gerekçesi açıklanmadı.

Elon Musk'ın uzun ve daha fazla çalışma saatlerine hazırlıklı olunması ya da 36 saatte istifa edilmesi çağrısı yaptığı çarşamba günü şirketin 2 bin 900 çalışanı bulunuyordu.

Togg'un 2023'te üreteceği akıllı cihaz sayısı belli oldu Togg'un 2023'te üreteceği akıllı cihaz sayısı belli oldu

Şirketin yeni sahibi Elon Musk, iki hafta önce 7 bin 500 şirket çalışanın yarısı işine son verilirken istifa süreci devam etmişti.

Elon Musk, çarşamba günü gönderdiği elektronik postada işten ayrılanlara en az 3 aylık maaşları kadar kıdem tazminatı ödemesi yapılacağını söylemişti.