Delaware Chancery Mahkemesi Yargıcı Kathaleen St. Jude McCormick, tarafların satın alma işlemini tamamlamasına izin vermek için davanın 28 Ekim tarihine kadar ertelendiğini bildirdi.

elon musk-5

Kathaleen St. Jude McCormick McCormick, satın alma işleminin söz konusu tarihe kadar tamamlanmaması durumunda kasım ayında yeni dava tarihi alınması için tarafların kedisiyle iletişime geçmesi talimatını verdi.

sosyal medya elon musk

Söz konusu karar, Twitter'ın açtığı davanın durdurulmasını talep eden Elon Musk için bir kazanç olarak yorumlandı.

thumbs_b_c_dd37d4518ea41b756e96994ce2812716

Elon  Musk perşembe günü mahkemeye yaptığı bildirimde, bankaların anlaşmayı finanse etmek için çalıştıklarını, daha çok zamana ihtiyacı olduğunu belirtmişti. Twitter ise Elon Musk'ın talebine karşı çıkmıştı.

twitter

Twitter, satın alma anlaşmasını feshettiği için Elon Musk'a dava açmıştı

Twitter'da yüzde 9,2'lik hisse satın alan Elon Musk, 14 Nisan tarihinde SEC'e yaptığı bildirimde, Twitter'ın tamamı için hisse başına 54,2 dolarlık teklifte bulunmuştu. Twitter'dan 25 Nisan tarihinde yapılan açıklamada şirketin Elon Musk'a satılmasına yönelik anlaşmanın sağlandığı bildirilmişti.

Elon  Musk, 13 Mayıs tarihinde sosyal medya şirketi Twitter'ı 44 milyar dolara satın alma anlaşmasının geçici olarak askıya alındığını duyurmuştu.

Elon Musk, anlaşmanın askıya alınma nedenine dair Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "spam ve sahte hesapların, toplam kullanıcıların yüzde 5'inden azını oluşturmasına yönelik hesaplamaların detaylarının beklendiğini" bildirmişti.

Elon Musk, 8 Temmuz'da birden çok hükmünün ihlalini gerekçe göstererek, Twitter'ı satın alma anlaşmasını feshettiğini bildirmişti. Elon Musk'ın avukatları, SEC'e yapılan bildirimde, Twitter'ın, şirketin iş performansı için önemli olan platformdaki sahte ve spam hesaplarla alakalı birden çok bilgi talebine yanıt vermediğini ve yanıtlamayı reddettiğini belirtmişlerdi.

Twitter anlaşmayı feshettiği için Elon Musk'a dava açmıştı ve davanın 17 Ekim tarihinde görülmeye başlanması bekleniyordu.

Litvanya'da Devlet Başkanlığı seçimleri: İkinci tur heyecanı Litvanya'da Devlet Başkanlığı seçimleri: İkinci tur heyecanı

Elon Musk, davalı olduğu sosyal medya şirketi Twitter'a 44 milyar dolarlık satın alma anlaşmasının tamamlanması için mektup göndererek, ilk fiyattan teklif vermişti.