BM binasının tam karşısında bulunan Türkevi, bu yıl salgın sonrası liderlerin ilk kez yüz yüze geldiği zirvede hareketli anlar ve diplomasi trafiği yaşıyor.

Abe'nin cenaze töreni neden bu kadar masraflı? Abe'nin cenaze töreni neden bu kadar masraflı?

New York'ta geçen yıl açıldığı ilk günden beri çekim merkezi haline gelen Türkevi, bu yıl 77'ncisi gerçekleşen Birleşmiş Milletler Genel Kurulu Görüşmeleri haftasında dünya liderlerini ağırlıyor.

AA-28953219

Açıldığı ilk günden beri kapılarını sadece Türklere değil yabancılara da açan ve ev sahipliği yaptığı sosyal ve kültürel etkinliklerle dikkatleri üzerine çeken Türkevi, bu yılki zirvede de yürütülen diplomasiyle adından söz ettiriyor.

AA-28952022

Türkevi'nde BM Genel Kurulu Görüşmeleri haftasında, Asya'dan Avrupa'ya, Orta Doğu'dan Amerika kıtasına dünya liderleri ile yapılan görüşmelerle yoğun diplomasi yürütülüyor.

Geçen yıl çok sayıda devlet ve hükümet başkanı ve heyetin ziyaret ettiği Türkevi'nde Cumhurbaşkanı Erdoğan bu yıl da çok sayıda lider ve heyet ile görüşmeler gerçekleştiriyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Genel Kurulu görüşmelerinin ilk günü Türkevi'nde Almanya Başbakanı Scholz, Ürdün Kralı II. Abdullah, İsrail Başbakanı Yair Lapid, Japonya Başbakanı Fumio Kişida, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron gibi liderlerle bir araya geldi.

Genel Kurul Görüşmeleri öncesinde de temaslarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkevi'nde Gürcistan Başbakanı İrakli Garibaşvili ve Yemen Başkanlık Konseyi Başkanı Reşad Muhammed el-Alimi ile görüştü.

Latin Amerika'dan Türkevi'ne ziyaret

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Guatemala Cumhurbaşkanı Alejandro Eduardo Giammattei Falla ile bir araya geldi.

Amerika'lı Senatör Lindsey Graham Türkevi'ne geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Amerika'lı Senatör Lindsey Graham ile Türkevi'nde görüşürken, Amerika'nın Ankara Büyükelçisi Jeff Flake de dün Türkevi'ni ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dünya Yahudi Kongresi Başkanı Ronald Lauder ve Amerikan Yahudi Toplumu Çatı Kuruluşları temsilcileri ile bir araya geldi.