Turkcell açıklamasına göre, marka, sahip olduğu üstün teknolojiyle müşterilerinin yanında oluyor. Dijital markalar ekosistemine dönüşüm yolculuğuna hız veren Turkcell, bünyesinde yer alan teknolojileri anlatmak için "Türkiye’nin Çiftleri" kurgusunu hayata geçirerek yeni bir reklam serisi başlattı.

Turkcell, herkese hitap eden teknolojilerini yeni bir reklam yolu olarak belirlediği "Türkiye’nin Çiftleri" ile anlatıyor. Oyuncular Melis Sezen ve Onur Tuna’nın birbirinden farklı karakterlerdeki Türkiye’nin Çiftleri’ni canlandırdığı filmlerde, Turkcell hattı olsun olmasın herkesin kullanımına açık olan Turkcell ekosistemi tanıtılıyor.

-"Müşterilerin deneyime odaklandığı çağda, Turkcell Ekosistemi en kuvvetli kasımız"

Açıklamada konuya ilişkin değerlendirmesine yer verilen Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Alper Ergenekon, üstün teknolojisi, ürün-servisleri ve sundukları tekliflerle müşterilerinin hayatlarını kolaylaştırmak için çalıştıkları dile getirdi.

Ergenekon, "Günümüzde tüketiciler yaşadıkları deneyime çok daha fazla önem vermeye başladı. Turkcell olarak eşsiz altyapımız üzerinden sunduğumuz ve ekosistem markalarımızı oluşturan dijital ürün-servislerimiz, müşterilerimizin istediği bu deneyim ihtiyacını karşılama noktasında sahip olduğumuz en kuvvetli kasımız. Teknolojilerimizi Turkcell’lilerle olduğu kadar Turkcell hat sahibi olmayanlarla da buluştuğumuz ekosistem markalarımızın özelliklerini 'Dünyalar Senin Olsun' söylemimizle yaygınlaştırma başlamıştık. Bu çatı altında şimdi de yeni bir marka iletişim platformu oluşturduk ve reklam yolumuzu 'Türkiye’nin Çiftleri' olarak kurguladık. Bu yolculukta bize ünlü oyuncular Melis Sezen ve Onur Tuna eşlik etti. Turkcell ekosistemini ülkemizdeki eğlenceli hikayelerle harmanlayarak 'Türkiye’nin Çiftleri'nin bakış açısıyla ekrana taşımaya başladık." ifadelerini kullandı.

Alper Ergenekon dijital servislerin büyüme rakamlarıyla ilgili 2021’in 2’nci çeyreğinde başlayan ekosistem markasına dönüş yolculuğundan bugüne, dijital servislerinin tekil kullanıcı sayısının yaklaşık yüzde 70 arttığını belirtti.

Turkcell’in dijital servislerinin 2021 yılı 2. çeyrek döneminde tekil gelirlerde yıllık yüzde 32 büyürken bu yılın aynı döneminde yıllık yüzde 87 büyümesine değinen Ergenekon, “Bu büyüme rakamları bize bugün geldiğimiz noktada artık şirketlerin büyüme stratejilerinde ekosistem markası kurmanın ve bunu yönetmenin öneminin giderek artırdığını gösteriyor." açıklamasında bulundu.

Dijital dönüşümle reklam izleme ve üretme alışkanlıklarının da değişime uğradığını dile getiren Ergenekon, "Biz de 'Türkiye’nin Çiftleri' ile ikili ilişkiler ve farklılaşan hayat hikayeleri üzerinden Turkcell olarak her türlü ihtiyaca ve yaşam tarzına yönelik bir teknolojimizin olduğunu anlatmak istedik." ifadesini kullandı.

-"DNA’mızda yer alan yenilikçi yaklaşımı reklamlarımıza da taşıdık"

Turkcell’in DNA’sında yer alan yenilikçi yaklaşımı reklamlarına da taşıdıklarını belirten Ergenekon, şunları kaydetti:

"Ekosistemimizde yer alan fizy, TV+, paycell, lifebox ve pasaj olmak üzere beş marka için sadece bir haftada çekimleri tamamladık. Yoğun ve en ince detayına kadar planlanan bir prodüksiyon süreci ile çektiğimiz reklamlarımızla ekran tüketiminin değişen dünyasına uygun içerikler üretmeye gayret ettik. Araştırmalar da gösteriyor ki müşteriler artık aynı içeriği aylar boyunca izlemek istemiyor; farklı içerikler görmek istiyor. Tam da bu noktadan yola çıkarak, Türkiye’nin Çiftleri, kısa aralıklarla ve bambaşka kurgularla karşınızda olacak. Sürekli farklı karakterlere bürünecek Türkiye’nin Çiftleri’ni izledikçe herkes kendisinden bir parça bulacak. Hayat Turkcell teknolojileriyle kolaylaşacak, çok daha keyifli bir hale gelecek."

Oyuncu Melis Sezen ise iki yıldan uzun süredir Turkcell’in reklam yüzü olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek, "Beş farklı markanın filmini bir hafta gibi kısa bir sürede çekerken kendimi mini dizide oynar gibi hissettim." değerlendirmesinde bulundu.

Turkcell ailesine yeni katılan Onur Tuna ise TV+ uygulamasını ilk çıktığı günden beri kullandığını ve en çok geri alma özelliğini beğendiğini ifade etti.

-Turkcell’in dijital ekosistemini "Türkiye’nin Çiftleri" anlatacak

Açıklamada aktarılanlara göre, Dijital müzik platform fizy, sadece elektronik ürün satışı yapan ilk pazar yeri Pasaj, Türkiye’nin dijital içerik platformu TV+, dijital ödeme ve finansal hizmetler platformu Paycell ve kişisel bulut depolama hizmeti lifebox gibi farklı ekosistem markalarının kullanıcı avantajlarını konu edinen reklam film serisi, tüm Türkiye’ye Turkcell’in yeni marka dönüşümü ve hizmetlerini anlatacak.

Zehir dolu sular: Beykoz'un Kirlilik çığlığı Zehir dolu sular: Beykoz'un Kirlilik çığlığı

Türkiye’nin Çiftleri, canlandıracağı farklı karakterleriyle bazen romantik bir çifti bazen de gezginleri oynayacak. Serinin bir filminde sporu yaşam biçimi olarak benimsemiş çift, diğerindeyse alışılmış yaşlı kalıplarının dışına çıkan, torunlarını hayrete düşürecek tercihler yapan yeni nesil anneanne ve dede olarak boy gösterecek. Bazen de dizi ve film tutkunu bir çifte hayat verecek. Reklam serisinin yayına girmesi için sahada ve arka planda 120 kişi çalışırken Melis Sezen ve Onur Tuna’nın makyajları için 23 saat harcandı.

Kaynak: