TRT Sanatçıları Şehir Konserleri” Başlıyor

TRT, milli kültürümüzün sürdürülmesine ve gelişimine katkı sağlamak amacıyla TRT Sanatçıları Şehir Konserleri düzenliyor.

14 Ocak itibarıyla her cumartesi 20.00 - 21.15 saatleri arasında her hafta farklı bir şehirden ücretsiz ve halka açık olarak düzenlenecek konserlerde, TRT Radyo Dairesi Başkanlığı’nda görev alan profesyonel ses ve saz sanatçıları sahne alacak.

Konser programlarının ilki, Bursa’da Merinos AKKM Osmangazi Salonu’nda gerçekleşecek. TRT Sanatçıları Şehir Konserleri programı, yarın akşam saat 20.00’de TRT Müzik, TRT Türkü ve TRT Nağme’den canlı yayınla izleyici ve dinleyicilerle buluşacak.

TRT saz ve ses sanatçıları her hafta farklı bir şehirde sahne alacak 14 Ocak – 14 Mart tarihleri arasında her hafta farklı bir şehirde, halka açık ve ücretsiz olarak düzenlenecek olan konser programları Bursa’da başlayarak, Kayseri, Adıyaman, Kahramanmaraş, Diyarbakır, Eskişehir, Van, Hakkari, Erzurum ve Çanakkale’de devam edecek.

Bursa’da gerçekleşecek konserde, Şef Zafer Gündoğdu yönetiminde Adile Kurt Karatepe, Tuncay Kemertaş, Senem Akdemir, İlker Gökkaya, Çiğdem Yarkın, Nusret Yılmaz, Melda Kuyucu ve Yahya Geylan solist olarak yer alacak.

“TRT Sanatçıları Şehir Konserleri” ocak ayı konser takvimi ise şöyle;
14 Ocak Cumartesi - Bursa
Saat 20.00 - Merinos AKKM Osmangazi Salonu
21 Ocak Cumartesi - Kayseri
Saat 20.00 - Kadir Has Kongre ve Spor Merkezi
28 Ocak Cumartesi - Adıyaman

Bursa Büyükorhan'da 250 Hektarlık Orman Yangını Bursa Büyükorhan'da 250 Hektarlık Orman Yangını

Saat 20.00 - TPAO Kültür Merkezi

“TRT Sanatçıları Şehir Konserleri”

Editör: Muhammed Esad ŞAHİN