Spor Toto Süper Lig 2021-2022 sezonun bitimine 3 hafta kala şampiyonluğunu ilan eden Trabzonspor, şampiyonluk kupasını almak için Medical Park Stadı.

Trabzonspor, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nden otobüsle geldiği Yat Limanı'ndan tekneyle ayrıldı.

2022_Mayis_AA-27860291

Gözden kaçırmayın

Avrupa'dan Sakarya'ya 12 madalya Avrupa'dan Sakarya'ya 12 madalya

Tekne girişinde kaptan tarafından karşılanan oyuncuların üzerlerinde şampiyonluk tişörtleri yer aldı. Oyuncular, müzik eşliğinde özellikle kolbastı ve horon oynayarak eğlendi.

2022_Mayis_AA-27860145

Yunan oyuncular Bakasetas ve Siopis'in saçlarını bordo-maviye boyadı. Gervinho ve Edgar gibi sezonu kapayan oyuncular da kutlamada yer aldı.

2022_Mayis_AA-27859476

Tesislerden ayrılan şampiyonların filosuna taraftarlar kendilerine ait çok sayıda tekneyle bordo-mavi bayraklarıyla eşlik etti. Taraftarlar, meşalelerle ve tezahüratlarla takımlarının şampiyonluğunu kutladı. Deniz kenarında taraftarlar, yol boyu takımlarına sevgi gösterilerinde bulundu.

2022_Mayis_AA-27859167

Faroz Limanı'na ulaşan "şampiyonların filosu", burada bekleyen taraftarlar tarafından coşkuyla karşılandı. Daha sonra bordo-mavili takımı taşıyan tekne, Trabzon Limanı'na geldi.

Trabzonspor Kulübünün eski başkanlarından Nuri Albayrak ve Trabzon Liman Müdürü Muzaffer Ermiş, burada teknik direktör Abdullah Avcı ve takım kaptanı Uğurcan Çakır'a çiçek verdi.

Trabzonspor taraftarlar tarafından sevgi gösterileriyle karşılanan Trabzonspor kafile, üstü açık otobüs ile güvenlik görevlileri eşliğinde Medical Park Stadı'na hareket etti.

Konvoy eşliğinde Medical Park Stadı'na ulaşan kafileye, yol boyunca ve stat çevresindeki taraftarlar sevgi gösterilerinde bulundu.

Bordo-mavili kafileyi taşıyan otobüs, özellikle stat yakınında ilerlemekte büyük güçlük çekti.

Taraftarlar şehir merkezinde toplanmaya başladı

Trabzonspor taraftarlar, Uzun Sokak ile 15 Temmuz Şehitler ve Hürriyet Parkı'na geldi. Formalarını giyen binlerce taraftar, takımları lehine tezahürat yaptı.

Taraftarlar, ellerindeki Trabzonspor bayrakları ve atkılarını sallayarak şampiyonluk sloganları attı.

Şampiyonluğu horon ve kolbastı oynayarak kutlayan taraftarlardan bazılarının yüzlerini takımlarının renklerine boyattığı gözlendi.

Medical Park Stadı'nda gerçekleşecek kupa törenine gidemeyen taraftarlar için alana dev ekran kuruldu.