Türkiye Futbol Federasyonu Olağanüstü Seçimli Genel Kuruluna tek aday olarak giren Mehmet Büyükekşi, başkanlığa seçildi.

Ankara JW Marriott Oteli'nde gerçekleşen genel kurulda, başkanlık seçimi için oy sayımı tamamlandı. Kullanılan 209 oyun 158'ini alan Büyükeşi, Türkiye Futbol Federasyonu yeni başkanı oldu. Kullanılan oyların 51'i geçersiz sayıldı.

tff

Mehmet Büyükekşi'nin yönetim kurulu listesinde şu isimler bulunuyor:

türkiye futbol federasyonu

Yalçın Orhan, Nükhet Küçükel Ezberci, Murat Aksu, Yusuf Günay, İdil Karademirlidağ Suher, Erman Kalkandelen, İbrahim Burkay, Alkın Kalkavan, Ramazan Üçdan, Müslüm Özmen, Hamit Altıntop, Ali Düşmez, Talat Papatya, Volkan Can.

Mehmet Büyükekşi kurulların istifasını istedi

Mehmet Büyükekşi, başkan seçilmesinden sonra yaptığı konuşmada adaylık sürecinin başında "güven, adalet ve şeffaflık" ilkeleriyle yola çıktığını belirterek,"Sizler de bugün bu prensiplere inandığınızı, şahsım ve yönetim kuruluna güvendiğinizi oylarınızla ortaya koydunuz ve birlikte başarmanın yolunu açtınız."

Türk futbolunu arzulanan ve hak ettiği noktalara getireceklerini söyleyen Mehmet Büyükekşi, sözlerini şöyle tamamladı:

"Ben hep söyledim, biz bu yolda birlikte yürümeye kararlıyız. Özellikle her zamankinden çok farklı bir yönetim listesi oluşturduk. Her bölgeye hitap eden, her konuya hitap eden bir yönetim kurulumuz var.

Onlarla çok güzel işlerin altına imza atacağız. Türkiye Futbol Federasyonu bünyesinde görev yapan Tahkim, Disiplin, Temsilciler, Uyuşmazlık Çözüm kurulları, MHK ve etik kurullar gibi tüm kurulların istifasını talep ediyorum. Biz bundan sonra bu yola çıkarken bembeyaz yeni bir sayfa açarak bu yolda ilerlemek istiyoruz."

Makaralı Yay Kadın Milli Takımı altın madalya kazandı Makaralı Yay Kadın Milli Takımı altın madalya kazandı

Mehmet Büyükekşi konuşmasından sonra yönetim kurulu üyelerini tek tek isimlerini okuyarak kürsüye çağırdı. Yeni yönetim kurulunun fotoğraf çekiminden sonra genel kurul sona erdi.