Türkiye Futbol Federasyonu, 2022-2023 sezonunda Süper Lig'de takımların ilk 11'de 8, maç kadrosunda 14 yabancı futbolcu bulundurabileceğini açıkladı.

Türkiye Futbol Federasyon tarafından yapılan açıklamada, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi başkanlığında Riva'da gerçekleştirilen toplantı sonucunda, gelecek sezon Süper Lig'de ilk 11'de 8 ve maç kadrosunda 14 yabancı futbolcu bulundurulabileceği kararı alındığı duyuruldu.

Erkek Kılıç Milli Takımı'ndan Avrupa'da tarihi başarı Erkek Kılıç Milli Takımı'ndan Avrupa'da tarihi başarı

tff-1

Kulüplerin ayrıca 21 yaş ve altında olmaları koşulu ile, 14 Yaş Altı Milli Takımı dahil olmak üzere ülkesinin milli takımlarında en az 10 müsabakada oynamış 3 yabancı uyruklu futbolcu ile de sözleşme imzalayabilmeleri ve bu futbolcuları A takım listesine yazabilmeleri kararının alındığı belirtildi.

türkiye futbol federasyonu-1

Türkiye Futbol Federasyonu 1. Lig'de yabancı futbolcu kuralının geçen sezonki gibi devam edeceği açıklandı. Takımların, ilk 11'de 5, maç kadrosunda ise 7 yabancı futbolcu bulundurabileceği ve toplam 8 futbolcuya lisans çıkarabileceği söylendi.

yabancı futbolcu

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, 2022-2023 sezonu için ilan edilecek "Takım Harcama Limitleri"ndeki kabul edilebilir sapma oranını yüzde 40 olarak belirledi.

Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play Talimatı Ek-XII-D Takım Harcama Limiti belirleme maddesinde, Takım Harcama Limiti için tanımlanan hesaplama yöntemlerinden yüksek olan tutarların alınması şartıyla, ilgili "Takım Harcama Limiti"nin belirlenmesi kararının alındığı belirtildi.

Toplantıda, A Milli Futbol Takımı'nın, UEFA Uluslar C Ligi 1. Grup'ta 22 Eylül Perşembe günü Lüksemburg'u ağırlayacağı karşılaşmanın Başakşehir Fatih Terim Stadı'nda oynanması kararının da alındığı duyuruldu.