Şirketten yapılan açıklamaya göre, Teknosa, Cumhuriyet'in 100. yılı kutlamaları kapsamında başlattığı "İkinci yüzyılda da en büyük armağan: Türkiye Cumhuriyeti" projesini Pera Palace Hotel'de gerçekleştirdiği özel bir etkinlikle duyurdu.

Etkinliğe, Sabancı Holding Dijital Grup Başkanı ve Teknosa Yönetim Kurulu Başkanı Max Speur, Teknosa Genel Müdürü Sitare Sezgin, icra kurulu üyeleri, Sabancı Holding ve Teknosa çalışanları ile basın mensupları katıldı.

Toprak Sergen'in sunuculuğunu üstlendiği gecede, Atatürk'ün başta Nutuk'ta yer alan sözleri olmak üzere Türk milletine yol gösteren pek çok sözü tarihi bir akış içinde kendi sesinden davetlilerle buluştu. 4129Grey tarafından "Generative AI" yapay zeka teknolojisiyle hazırlanan çalışmada ayrıca Atatürk'ün ses dalgaları da silüetini oluşturan formlara dönüştü.

Proje kapsamında ek olarak Atatürk'ün dünyaya mal olmuş bazı sözleri Fransızca ve İngilizce dillerinde de seslendirilecek.

- "Paydaşlarımız, sektörümüz ve ülkemiz için daha fazla değer yaratmaya devam edeceğiz"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Teknosa Genel Müdürü Sitare Sezgin, Cumhuriyet'in 100. yılında her zamankinden daha büyük bir heyecan ve coşkuyla çalışmayı sürdürdüklerini bildirdi.

Sezgin, "Dünyanın teknolojisini herkesle buluşturarak mutlu anlar yaşatmak için varız' misyonuyla faaliyet gösteren bir şirket olarak, Ata'mızın birbirinden değerli sözlerini teknolojinin sağladığı imkanlarla yine Ata'mızın sesinden halkımıza armağan etmenin gururunu yaşıyoruz. Atatürk'ün hepimizi birleştiren sözlerini kendi sesinden duymak ilham verici." ifadelerini kullandı.

Teknolojinin gelecek nesillere daha yaşanabilir, sürdürülebilir ve güzel bir gelecek bırakmak için sınırsız pek çok seçenek sunduğunu kaydeden Sezgin, şu açıklamalarda bulundu:

Türkiye'nin Nisan Ayı Otomotiv İhracatı %2 Arttı Türkiye'nin Nisan Ayı Otomotiv İhracatı %2 Arttı

"Aynı zamanda da daha eşit bir geleceğin şekillenmesinde teknolojinin belirleyici rol oynadığını biliyoruz. Bu bilinçle Habitat Derneği ile 16 yıldır sürdürdüğümüz ve bugüne kadar 26 bini aşkın kadının hayatına dokunduğumuz Kadın için Teknoloji projemizle kadınların dijital okuryazarlığını artırmayı, ekonomik ve sosyal yaşama daha çok katılmalarını amaçlıyoruz. Cumhuriyet değerlerinin ışığında üretmeye, tüm paydaşlarımız, sektörümüz ve ülkemiz için daha fazla değer yaratmaya devam edeceğiz."

Kaynak: