Taksim İstiklal Caddesi'nde 13 Kasım'da 6 kişinin yaşamını yitirmesine, 81 kişinin yaralanmasına yol açan bombalı saldırıdan sonra olayın yaşandığı alana kurulan platforma ziyaretler devam ediyor.

2022_11_AA-29453516

Vatandaşlar ile yerli ve yabancı turistler, saldırının meydana geldiği alana kurulan platforma gelerek, karanfiller bırakıyor. Kimi vatandaşlar dua ederek, kimileri de gözyaşı dökerek yaşamını yitirenleri yad ediyor.

2022_11_AA-29453520

Polis ekiplerin yoğun güvenlik önlemi aldığı caddede, hassas burunlu köpekler gezdiriliyor.

2022_11_AA-29453521

Yerli ve yabancı turistlerin, terör saldırısından sonra Beyoğlu Belediyesi'nce İstiklal Caddesi'ne yerleştirilen Türk bayraklarının önünde fotoğraf çektirdiği gözlendi.

thumbs_b_c_d70fdb7b694da9b42227a717c86d95a7

Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, Taksim Meydanı'nda patlamanın yaşandığı bölgedeki esnafı ziyaret etti.

Türkiye Beyazay Derneği Kocaeli Şube Başkanı Furkan Uğur Eşitti ve beraberindeki bir grup olayın yaşandığı alana gelerek, platforma karanfil bıraktı.

Furkan Uğur Eşitti, konuşmasında hayatların etkilendiği ve acıların yaşandığı bu tür olaylarda devletin ve milletin yanında olduklarını dile getirdi.

Depremzedelere 130 milyar lira destek ödemesi Depremzedelere 130 milyar lira destek ödemesi

Emekli polisler, terörü lanetledi

Türkiye Polis Emeklileri Derneği üyesi bir grup, Taksim Meydanı'nda bir araya geldikten sonra İstiklal Caddesi'nde patlamanın gerçekleştiği alana yürüdü.

Terör saldırısının yaşandığı noktaya karanfil bırakan gruptakiler, platformun başında yaşamını kaybedenler anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Grup adına konuşan Türkiye Polis Emeklileri Derneği Genel Başkanı Doğan Şimşek, İstiklal Caddesi'nde 13 Kasım Pazar günü meydana gelen, 6 vatandaşın yaşamını yitirdiği, 81 kişinin yaralandığı hain PKK terör örgütü saldırısının tüm milleti derinden üzdüğünü söyledi.

Devlete ve millete karşı yapılan terör olaylarını kınadıklarını ve lanetlediklerini vurgulayan Doğan Şimşek, "Terör bir insanlık suçudur. Bu olayları yapanların ve iştirakçilerin en kısa zamanda cezalarının verileceğinden şüphemiz yoktur. Devletimiz her zaman güçlüdür. Bu gibi olaylara meydan vermeyecektir."

Bu günlerde birlik ve beraberlik içerisinde olunması gerektiğini söyleyen Doğan Şimşek, her zaman devletin yanında ve emrinde olduklarını, emekliye ayrılmalarına rağmen verilecek her göreve hazır olduklarını bildirdi.

Doğan Şimşek, hain saldırıda yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına sabır, yaralılara acil şifalar diledi.