İzmir'in Konak ilçesinde meydana gelen olayda, taksi şoförü ile bir yolcu arasında çıkan kavgada şoför sırtından makasla yaralandı. Olay, şoförün kendisine el atan bir yolcuyla yaşadığı sözlü tartışmanın ardından gelişti.

İddialara göre, taksi şoförü Konak ilçesinde bir yolcusunu bıraktıktan sonra aracını kapattı. Bu sırada taksiye binmek isteyen bir başka yolcu, şoförün aracını kapattığını görünce tepki gösterdi. Şoförün "Aracımı kapattım" cevabına sinirlenen yolcu ile şoför arasında sözlü bir tartışma başladı.

Sözlü tartışmanın kısa sürede fiziksel bir kavgaya dönüşmesi üzerine olay yerinde bulunan çay ocağı çıkışında yaşandı. Şoför, yemek için evine gitmek üzere çay ocağından çıkarken, yolcu tarafından takip edildi. Bu sırada çıkan arbede sırasında yolcu, sırtında taşıdığı bir makası şoföre sapladı.

Taksi şoförü, sırtına saplanan makas nedeniyle kanlar içinde kaldı. Olaya tanık olan çevredekilerin müdahalesiyle saldırganın elinden kurtarılan şoför, olay yerine çağrılan ambulansla yakındaki bir hastaneye kaldırıldı. Tedavisi burada yapılan şoför, yaşadığı saldırı sonrasında polise başvurarak şüpheliden şikayetçi oldu.

Polis, olayla ilgili soruşturma başlatırken, saldırganın kimliğini belirleme çalışmalarına devam ediyor. Saldırganın yakalanması ve gerekli hukuki işlemlerin başlatılması için polis ekipleri çalışmalarını sürdürüyor. Olayın detayları, soruşturma sonucunda ortaya çıkacak.

Dün akşam saatlerinde Konak ilçesi Barbaros Hayrettin Paşa Caddesi'nde meydana gelen olay, taksi şoförü Serkan Aksakallı'nın saldırıya uğramasıyla şok etkisi yarattı. İddiaya göre, Aksakallı, sabah saatlerinden itibaren direksiyon sallayan taksi şoförü olarak çalışmaktaydı. Olayın başlangıcı, kahvehane önünde duran taksiye binmek isteyen bir yolcunun talebine "Aracımı kapattım" cevabını vermesiyle ortaya çıktı.

Çay ocağından çıktığında, Aksakallı Mehmet D. (32) ile karşılaştı ve aralarında bir tartışma başladı. İddialara göre, şahıs Aksakallı'ya küfür etti, ve bu sözlü çatışma kısa sürede fiziksel bir arbedeye dönüştü. Bu arbede sırasında, şüpheli Mehmet D., elinde bulunan bir makası kullanarak taksi şoförü Serkan Aksakallı'nın sırtına sapladı.

Olay yerinde bulunan vatandaşlar duruma müdahale etti ve olayın ihbarı üzerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Ambulansla Sosyal Bilimler Üniversitesi Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan Aksakallı'nın durumu ciddiyet arz ediyordu. Tedavi sürecinin ardından Aksakallı, hastaneden taburcu edildi ve Boğaziçi Şehit İsmail Yörümez Polis Merkezi Amirliği'ne giderek Mehmet D.'den şikayetçi oldu.

Aksakallı, yaşadığı anları şu şekilde anlattı: "Çay ocağının önünde dururken bir vatandaş el atıp 'Boş musun?' diye sordu. Ben de aracımı kapattığımı söyledim, ardından içeriye girdim. Bir bardak çay içip evime dönecektim. İşe sabah 08.00'de başladım, gece 02.30 gibi arabamı kapatıyorum. O sırada tansiyonum da biraz düşünce yemek için evime geçiyordum. Evime gideceğim sırada şahsı tekrar gördüm. Bana küfür etmeye başladı. Ben de o esnada, kardeşim bana mı küfür ediyorsun, dedim. Elinde de makasla küfürlü konuşmaya başladı. Ben de neden böyle yapıyorsun, dedim. Yere yatırdım, o esnada makası sırtıma soktu.”

Aksakallı, yaşanan bu saldırının ardında yatan sebepleri anlamakta güçlük çektiğini ve devletten benzer durumların önüne geçmek için önlemler almasını talep etti. "Herkes üzülüyor, biz üzülüyoruz. Geçen taksici bir abimizi, meslektaşımızı öldürdüler. Bugün sıra bize geldi. Biz kimseye kötülük yapmıyoruz. Hizmet ediyoruz. Adamın üstünden makas, ustura, jilet çıktı. Bu adam nasıl bir adam anlamadım. Tedavim sırasında doktor ‘2 cm daha girmiş olsaydı seni yoğun bakıma alacaktık, bir parmakla kurtarmışsınız’ dedi. Bu kasten yaralamadır. Adam öldürmeye teşebbüstür” şeklinde konuştu.

Mazlumder; Halkın Seçimine Saygı Duyulmalıdır Mazlumder; Halkın Seçimine Saygı Duyulmalıdır

Olayın ardından gözaltına alınan şüpheli Mehmet D., polis soruşturması kapsamında ifadesi alındıktan sonra adli makamlara sevk edilecek. Taksi şoförü Serkan Aksakallı'nın ise tedavi süreci devam ederken, yaşanan bu şiddet olayı, toplumda güvenlik endişelerini bir kez daha gündeme getirdi.