Stefan Kuntz, 2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri G Grubu'nda yarın Karadağ ile deplasmanda yapacakları karşılaşma öncesi milli futbolcu Çağlar Söyüncü'nün de katılımıyla Podgorica Şehir Stadı'nda basın toplantısı gerçekleşti.

thumbs_b_c_d578b0354fb9ed7de5c2e28a48741912

Son antrenmana bakarak ilk 11'e karar vereceğini aktaran Stefan Kuntz, "Bildiğiniz gibi taktiğimizle ilgili sorular maç önü basın toplantılarında sorulur ama bizler de planlarımızı burada anlatamayız.

Sadece söyleyebileceğim, Karadağ'ı Hollanda maçında çıkardığı işten dolayı tebrik etmek. Takımımızla ilgili iki önemli konu var. Birincisi, Abdülkadir hazır olur mu? Bireysel antrenmanları vardı, göreceğiz.

İkinci görmek istediğimiz husus, Cebelitarık maçında oynayan futbolcuların durumu. Ne kadar etkilenmişler. Bunlar bizim Karadağ maçındaki ilk 11'imize tesir edecek etkenler olacak.

Kendi kalitemize odaklanacağız. Planımız böyle. Kim fiziksel olarak hazır durumda ona göre bir maç planı çıkartırız. Bu doğrultuda da galip gelmeye çalışacağız."

Cebelitarık maçında iyi bir futbol ve 6 golle kazandıkları için mutlu olduğunu söyleyen Alman Teknik Direktörü Stefan Kuntz, şöyle konuştu:

"Burada açık konuşmak istiyorum, şu an hiçbir şey başarmış değiliz. Cebelitarık maçı öncesinde yaptığımız konuşmalarda, 'İki maçı da kazanmalıyız.' demiştik, bu maçlardan sadece birini kazandık.

İkinci maçı da kazanmak durumundayız. İfadelerimizde değişiklik yok. İkinci maçı kazanmalıyız. Yarınki maçın skorunu bir görelim, sonra mutlulukla sizinle sohbet edip, tüm sorularınızı yanıtlarız."

Stefan Kuntz, "Rakibin iddiasının kalmaması avantaj mı, dezavantaj mı?" sorusunu, "Bazen rakibinizin baskı altında olmadı sizin için avantajdır.

Bu karşılaşma Karadağ için son dönemde sahaya sürdükleri genç futbolcuları göstermeleri için de bir fırsat olacaktır. Biz kendi oyunumuza odaklanalım, kendi yapacaklarımıza bakalım ve kendi takımımızla ilgili konuşalım."

Alman Teknik Direktörü Stefan Kuntz, Türk taraftarların kendilerine Karadağ'da desteğinden mutlu olduğunu sözlerine ekledi.

Çağlar Söyüncü: Dünya Kupası'nı hak ediyoruz

Milli futbolcu Çağlar Söyüncü, yarınki maçın öneminin tüm takım olarak farkında olduklarını söyledi.

Çağlar Söyüncü, Türkiye'nin uzun yıllardır Dünya Kupası'na gidemediğini, "Bunun bilincindeyiz. Direk gitme şansımız var ama önce iyi mücadele edip üç puanı almak gerekiyor.

Bugün son antrenmanımızı yapıp, maçı bekleyeceğiz. Çok önemli bir maça çıkacağız. Kendi aramızda konuşmamız hep bu yönde oluyor. Futbolcular ve ülke olarak Dünya Kupası'nı hak ediyoruz.

Uzun yıllardır Dünya Kupası'na gidemiyoruz ama bu sefer çok inandık. Elemelerde basit hatalar yapmış olabiliriz. Yarın sürpriz yaşamadan üç puanı alıp, diğer sonuçlara bakıp, yolumuza devam edeceğiz."

Çağlar Söyüncü, "Milli takım olarak en büyük avantajımızı ne olarak görüyorsun?" sorusuna, "En büyük avantajımız, son zamanlarda iyi bir takım olmamız. En büyüğünden en küçüğüne kadar iyi bir takım olmamız.

Bunu sahaya yansıttığımızı düşünüyorum. Tabii eksiklerimiz var. Hocamız bizlerle her zaman konuşuyor, bizimle özel ilgileniyor. Biz de bunları konuşup, sahada yapmamaya çalışıyoruz. Yarına avantajımız, artık daha iyi bir takım olmamız diyebilirim."

Milli futbolcu, Hollanda-Norveç maçından önce kendi maçlarına odaklandıklarının altını çizerek, "Tabii ki o maçı da konuşuyoruz ama önce önümüzde önemli bir maçımız var.

Norveç sürpriz yapar mı? Yapmaz mı? Bu ikinci konu. İlk önce takım olarak konuştuğumuz, yarınki maçımız. Nasıl üç puan alırız bunu konuşuyoruz. Diğer sonuçlar olumlu gelirse çok daha güzel olacak."