19 Eylül pazartesi günü itibaren herhangi bir sınırlama olmaksızın tüm vatandaşlar söz konusu hizmeti kullanarak başvurularını iletebilecek.

Meteoroloji'den İstanbul'a yarın için sağanak uyarısı Meteoroloji'den İstanbul'a yarın için sağanak uyarısı

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi e-Devlet üzerinden yaşanabilecek yoğunluğun hizmete erişimi engellememesi için kademeli olarak alınan başvurular, 19 Eylül tarihinden itibaren herhangi bir sınırlama olmaksızın yapılabilecek.

thumbs_b_c_40cca1aee17f22c29fbd697ca4732588

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca inşa edilecek "İlk Evim, İlk İş Yerim" sosyal konut projesine başvurular, 14 Eylül tarihinde gece saatlerinde e-Devlet üzerinden başladı.

Başvurular ayrıca projelerin olduğu illerdeki Ziraat Bankası ve Halk Bankası yetkili şubelerinden yapılmaya devam ediyor.

Sosyal konut projesi için e-Devlet üzerinden yaşanabilecek yoğunluğun, hizmete erişimi engellememesi için kademeli olarak alınan başvurular kapsamında, Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasının son hanesi "6" olanlar bugün, "8" olanlar pazar günü başvuru yapabilecek.

Konut tipi 2+1 ve 3+1 ayrımı olmadan, proje bazında başvuru yapılacak. Hak sahiplerinin konut tipleri, ihale yapıldıktan sonra kura ile belirlenecek.