Kış aylarında beyaz örtüyle kaplanan, doğası ve modern tesisleriyle yerli ve yabancı kayakseverlere hizmet sunan İç Anadolu'nun en yüksek dağı Erciyes, turistlerin ilgisini çekmeye devam ediyor.

thumbs_b_c_8c8ea605afb59f0fa548b865907f18e9

Erciyes AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı, yaz sezonu boyunca tesisleri kışa hazırlamak için çalıştıklarını söyledi.

Misafirlere konforlu bir tatil sunabilmek için yazın her türlü çalışmayı eksiksiz şekilde yaptıklarını, "Erciyes'te yaz boyunca yeni pistlerin açılması, teleferiklerin tamiri buradaki alt yapının olgunlaşmasıyla alakalı çalışmalar yapıldı.

Bütün tesislerimizi elden geçirdik, kışa hazırladık, ilave pistlerimizi açtık. Deforme olan pistlerimizi yeniledik. Kayakçılar açısından sorun teşkil eden bazı yerleri düzenledik."

Bu yıl inşaatına başlanan ve kısa zamanda tamamlanan 3 otelin sezon başından itibaren misafir ağırlamaya başlayacağını, konaklama yatırımlarının önümüzdeki yıllarda devam edecek.

5 yıl içerisinde 5 bin yatak kapasitesine ulaşmış olacağız

Erciyes'te her yıl yeni bir yatırımın heyecanı yaşadıklarını söyleyen Murat Cahid Cıngı, şöyle konuştu:

"Bir taraftan girişimcilerimiz yeni otellerinin inşaatıyla ilgilendiler. Bu yıl inşallah yeni otellerimiz hizmete girecek. Artık Erciyes'te her yıl yeni yatırımlar, yeni konaklama tesisleri görmek mümkün.

3 otelimiz hizmete girecek. Bu 3 otel dağdaki kapasitemizi 250 yatak daha artıracak. Bu sene dağ otellerinde 2 bin yatakla hizmet vereceğiz. Tabii ki bu yatak kapasitesi her yıl artmaya devam edecek.

Çünkü bu yıl hizmete girecek 3 otelimiz gibi inşaat aşamasında olan daha çok sayıda otelimiz var. Bunlar da ilerleyen yıllarda müşteri almaya başlayacak. 5 yıl içerisinde 5 bin yatak kapasitesine ulaşmış olacağız."

Yatak sayısı yüzde 70'i rezerve edilmiş durumda diyebiliriz

Şehir otellerini tercih yapan kayakseverlerin de olduğunu söyleyen Murat Cahid Cıngı, tatil için Erciyes'i tercih eden hiç kimsenin konaklama sorunu yaşamadığı söyledi.

Murat Cahid Cıngı, bu yıl da her zamanki gibi Erciyes'e yoğun bir talep olduğunu aktararak, şunları söyledi:

"Merkezimizin Kayseri merkezine yakınlığı ve yol kalitesinden dolayı misafirlerimiz şehir otellerini de tercih edebiliyor. Yani Erciyes'e gelen bir misafir konaklama sorunu yaşamaz.

Dağda şehirde otel imkanı misafirlerimiz açısından olumlu bir durum. Buraya gelen misafirlerimizin bazıları dağ otelinde kalarak buranın havasını solumak istiyor bazıları gündüz kayağını yapıp akşam şehir merkezinde konaklamayı tercih ediyor.

Otellerimiz kış sezonunu satmaya devam ediyor. Gerek yurt içinden gerekse yurt dışından oldukça iyi talep var. Yatak sayısı yüzde 70'i rezerve edilmiş durumda diyebiliriz."