Hadise inanarak fare zehri içen Şeyh Raşid hayatını kaybetti Haberi yalan çıktı! 

Cumhuriyet Gazetesi’nin ve bir çok sitenin araştırmadan yaptığı, "Hadise inanarak fare zehri içen Şeyh Raşid hayatını kaybetti" başlıklı haberler yalan çıktı! 

Türk Basınında Yine Yalan Haber:
Başta Cumhuriyet Gazetesi olmak üzere bir çok haber sitesi "Hadise inanarak fare zehri içen Şeyh Raşid hayatını kaybetti" haberi ile yalan habere imza attılar.

Yapılan haberde "Manchester Üniversitesi'nde bir münazarada "7 adet hurma yiyen birine zehir ve sihir işlemez" hadisinin gerçekliğini ispatlamak için hurma yedikten sonra fare zehri içen Şeyh Raşid hayatını kaybetti.

İngiltere'de 7 tane hurma yedikten sonra fare zehri içen Şeyh Raşid isimli şahıs yaşamını yitirdi. ABC gazetesinin haberine göre, 3 yıl önce yaşanan bir olayda Şeyh Raşid, Manchaster Üniversitesi'nde Buhari ve diğer kaynaklarda bulunan "7 adet hurma yiyen birine zehir ve sihir işlemez" hadisini kaynak göstererek fare zehri içti. 
Hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınan Raşid'in hayatını kaybettiği bildirildi." şeklinde servis yapılmıştı.

Cumhuriyet Gazetesi Yanlışından Döndü Haberi Kaldırdı! 

Cumhuriyet Gazetesi’nin mumu yatsıya kadar yanmadı, Şeyh Raşid’in hadiste geçtiği üzere hurma yedikten sonra zehri içip ölmediğini öğrenen İslam düşmanlarının yüreğine indi. Şayet, Şeyh Raşid hayatını kaybetmiş olsaydı, bu hadisin doğruluğuna da  halel getirmezdi. 

Cumhuriyet gazetesinin “Hadis’e inandı, hayatından oldu” başlıklı haberinde yalan yanlış ibareler yer aldı. Gazetenin servis ettiği haberdeki hâdise yaklaşık 3 yıl önce yaşandı ve Şeyh Raşid ölmedi. Şeyh Raşid’in bugün Walsall kentinde konferansı var.
Cumhuriyet gazetesi, rezil olduktan sonra haberi kaldırdı.

Yıldırım'dan Fidyekızık mahallesine Aile Sağlığı Merkezi Yıldırım'dan Fidyekızık mahallesine Aile Sağlığı Merkezi

Evet 3 Yıl önce gerçekleşen bir olayı bu gün yaşanmış ve ölümle sonuçlanmış şeklinde servis edenler , Şeyh Raşid'in bugün Walsall kentinde konferansı olduğunu gözden kaçırmışlar.

1597248-hadise-inanarak-fare-zehri-icen-seyh-rasid-hayatini-kaybetti-6417301422b4f

Şeyh Asrar Rashid aberi kendisi yalanladı !

Resmi sosyal hesaplarından yaptığı açıklamayla hayat olduğunu ve yapılan haberlerin yalan olduğunu belirti.
Açıklamada; Çok yaşıyorum elhamdülillah. Lütfen bu twitter hesabına gidin ve onlara yanlış haberler yaydıklarını bildirin.
Ustad Asrar Raşid hayattadır. Bu haber kanalı yalan haber yayıyor. Asrar Raşid hoca iyidir ve fare zehri içtikten sonra birşey olmamıştır.

Screenshot_1

336466966_741585750912429_8852050102477162440_n