Barınak personeline mesleki eğitim

Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi’nde gerçekleşen eğitim programında Bursa Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi İç Hastalıkları AD Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebru Yalçın, müdürlük personelini kedi ve köpekler için başlıca stres kaynaklarının tanımlanması, stresin yol açabileceği hastalıklar ile stresin azaltılması için uygulanabilecek tedavi yöntemleri konularında bilgilendirdi. Bunun yanı sıra hayvan refahı açısından tüm geçici bakım evi çalışanlarının dikkat etmesi gereken hususlara değinen Yalçın, uygun yakalama ve taşıma tekniklerini de gösterdi. 

Avrupa’nın en büyük tesisi olan Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi’nde her yıl binlerce sahipsiz sokak hayvanının bakım ile tedavisinin yapıldığını söyleyen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, can dostlar için eğitim programlarını aralıksız sürdüreceklerinin altını çizdi.

Çevre Koruma Eğitim (2)

"2. Harmancık Ekolojik Kamp ve Karavan Festivali" 9 Haziran'da başlayacak "2. Harmancık Ekolojik Kamp ve Karavan Festivali" 9 Haziran'da başlayacak

Çevre Koruma Eğitim (4)