Osmangazi’nin başarılı öğrencileri zirvede motivasyon kampında

Osmangazi Belediyesi, Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptığı protokol çerçevesinde ilçe sınırlarında eğitim gören 10 bin 500 lise öğrencisini sınava tabi tuttu. Dereceye giren öğrenciler, Osmangazi Belediyesi’nin Uludağ’da bulunan Sarıalan Gençlik Tesisi U-KAMP’ta 2 gece 3 gün misafir oldu. Kampa katılan öğrenciler Uludağ Bakacak yürüyüşü yaparak doğal güzelliklerin tadına çıkarırken, kamp merkezinde müzik, langırt, masa tenisi, voleybol gibi aktivitelerle unutamayacakları zaman geçirdi. 

Öğrenciler Temmuz ayında başlayan kamplarda 30’lu gruplar halinde Uludağ Sarıalan bölgesinde Osmangazi Belediyesi’ne ait tesiste ağırlandı. 3 aylık süreçte 246 öğrenci bu kamplara katılırken, Osmangazi Belediyesi’nin Uludağ’da düzenlediği kamplar yıl boyunca farklı etkinliklerle devam edecek. Bu etkinliklerden birinde Uludağ Sarıalan’daki kamp merkezinde Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürhan Çokgezer ile birlikte öğrencilerle bir araya gelen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, burada öğrencilerle müzik dinleyip hep beraber yemek yedi. Öğrenciler böyle keyifli etkinliği yapma imkânını kendilerine sunan Başkan Dündar’a teşekkür etti.

Eğitime ve öğrencilere her zaman destek olduklarını belirten Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Çok güzel bir şehirde yaşıyoruz. Bu bizim için bir nimet. Uludağ, ayrı değer, yaz ve kış ayrı bir güzelliği var. Uludağ’ın bu güzelliklerini Osmangazi’de eğitim gören öğrenciler de yaşasın istedik ve öğrencilerimizi belediyemizin Uludağ Sarıalan’da bulunan U-KAMP Gençlik Tesisi’nde ağırladık. Biz bu kampları İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve okullarımızla birlikte ortak hareket ederek düzenliyoruz. Osmangazi’de 350 okulumuzda 170 bin öğrenci, 11 bin de öğretmenimiz var. Bu okulların hepsinin buraya gelme imkânı yok. Bunun için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz deneme sınavı düzenledi. Bu sınavlarda başarılı olan öğrencileri burada ağırlıyoruz. Öğrencilerimizi burada ağırlamaktan çok memnun olduk, öğrencilerimizin de memnun olacağını düşünüyoruz. Yaz boyunca su bu tesiste kamplar düzenledik. İnşallah, bundan sonra da kış kampları olacak ve burada yıl boyunca öğrencilerimizi misafir edeceğiz” dedi. 

İzmir Cinayet Zanlısı 11 Yıl Sonra Bursa'da Yakalandı İzmir Cinayet Zanlısı 11 Yıl Sonra Bursa'da Yakalandı

Kamptaki öğrencilerle uzun uzun sohbet eden Başkan Dündar, öğrenci ve öğretmenlere yeni eğitim öğretim döneminde başarılar diledi.

7-45

Editör: Yüksel Aslan