Mecidiyeköy metro durağında 1 kişi intihar etti

Mecidiyeköy metro istasyonunda bir kişi intihar etti. Olay anını anlatan bir yurttaş, "Solumuzda bekliyordu. Tren gelir gelmez üzerindeki hırkayı çıkarıp kendisini aşağıya attı" dedi. 

Metro İstanbul tarafından yapılan açıklamada "M2 Yenikapı-Hacıosman metro hattı Şişli-Mecidiyeköy istasyonunda bir yolcumuzun intihar girişiminde bulunması nedeniyle Şişli-Mecidiyeköy istasyonumuz işletmeye kapatılmıştır. Seferlerimiz Yenikapı-Osmanbey ve Gayrettepe-Hacıosman istasyonları arasında normal işletme döngüsünde yapılmakta, Gayrettepe-Osmanbey arasında ise ring seferleri yapılmaktadır" bilgisi paylaşıldı. 

Metro Intahar Açıklama

SEFERLER NORMALE DÖNDÜ
Olayın ardından Metro İstanbul tarafından yapılan açıklamada seferlerin normale döndüğü bildirildi. Açıklamada "M2 Yenikapı-Hacıosman Metro Hattımızda seferlerimiz normale dönmüştür." denildi.

Alanya Haber: Alanya Basın sitesinde Alanya Haber: Alanya Basın sitesinde

PEŞ PEŞE YAŞANAN İNTİHAR GİRİŞİMLERİ
Öte yandan, son dönemde raylı ulaşımlarda yaşanan intihar girişimleri dikkat çekti. Ocak ayında da bir kişi Ünalan metro istasyonunda kendisini raylara atarken, Marmaray'da da Kadıköy Feneryolu Marmaray istasyonunda da bir kişi trenin altına atlayarak yaşamına son verdi.