Söz konusu deprem sabah 09.08 ve 09.10 saatlerinde Yalova’da meydana geldi. Depremin merkez üssü Yalova'nın Marmara Denizi açıkları olduğu ve yerin 6.8 kilometre altında meydana geldiği bildirildi. Kandilli Rasathanesi bu sarsıntının büyüklüğünün 2.9 olduğunu belirtti. Bu sarsıntıdan yaklaşık 2 dakika sonra da başka bir sarsıntı daha meydana geldi. Bu depremin şiddeti ise 3.6 olarak açıklanırken, depremin yerin 10.6 kilometre altında oluştuğu belirtildi. Meydana gelen sarsıntılar neticesinde herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmadı.

Seçime 54 gün kala seçmen listeleri askıya çıkarıldı Seçime 54 gün kala seçmen listeleri askıya çıkarıldı

Geçtiğimiz perşembe günü meydana gelen 5,8 büyüklüğünde deprem sonrası İstanbul sallanmaya devam ediyor. Meydana gelen son iki artçı depremle birlikte, dün gece saat 00.00'dan 09.30'a kadar Marmara Denizi'nde en büyüğü 3,6 şiddetinde olmak üzere 19 artçı deprem meydana geldi.

Meydana gelen bu depremler İstanbulluları ve çevre illerdeki vatandaşları tedirgin ediyor. Dün gece meydana gelen 19 artçı depremlerin en büyüğü 2,6 şiddetinde olduğu Kandilli Rasathanesi tarafından açıklandı.

Yaşanan depremlerle ilgili olarak açıklama yapan uzmanlar, evlerinde çatlak oluşanların evlerine girmemeleri konusunda uyarıda bulunurken, artçıların bir süre daha devam edeceği belirtiliyor.

Haber: Murat ASLAN