Prenses Diana'nın Kraliyet ailesindeki sırlarla dolu yaşamına ve Kraliyet'ten ayrılışına odaklanan "Spencer" adlı film, 12 Kasım tarihinde sinemaseverlerle buluşacak.

thumbs_b_c_916109e7a8ff440646f49bb4d92129e3

Hamilelikte Hazımsızlık Nedenleri ve Nasıl Beslenmeli? Hamilelikte Hazımsızlık Nedenleri ve Nasıl Beslenmeli?

Filmde Prenses Diana'yı canlandıran Kristen Stewart, Los Angeles'ta gerçekleştirilen prömiyerde, Lady Diana'yı neden kendisine yakın bulduğunu anlatırken, ikisinin de devamlı mercek altında hayatlara sahip oldukları.

Ünlü oyuncu, "Diana'yı çok erken kaybettik. Eğer hayatıyla ilgili soru işaretleri oluşturan o boşlukları doldurabilseydi, bunu kendisi yapardı ama biz bunu onun için yapıyoruz. Çünkü onu çok seviyoruz."

İki Oscar adaylığı olan filmin yönetmeni Pablo Larrain de "Diana" karakteri için Kristen Stewart'ın en iyi seçim olduğunu belirterek, Prenses Diana'yı 20. yüzyılın en gizemli insanı olarak nitelendirdi ve "Sadece sesi, tavırları, yürümesi ve görünüşü değil, gerçekte söylemedikleri ve gizledikleri onu anlatıyordu."

Aralık 1991 yılında Diana ve Prens Charles'ın evliliklerinin son evresindeki üç günlük Noel tatilini konu alan filmin senaryosunu Steven Knight kaleme aldı.

Filmin başrollerinde Kristen Stewart'ın yanı sıra Jack Farthing ve Sean Harris yer alıyor.

Film, Türkiye'deki sinema salonlarında 12 Kasım tarihinde vizyona girecek.