İhtiyaç Odaklı Kur'an Kursu Öğreticilerine yönelik düzenlenen "Hocalarımız Okuyor" etkinliklerinde yazar-okur buluşmaları kapsamındaki programa “Rahmân'ın Kadın Kulları” kitabının yazarı Dr. Fatma Bayraktar Karahan katıldı. 4-6 yaş Kur'an Kursu öğreticilerine yönelik düzenlenen ikinci etkinlikte ise uzman-okur buluşmaları kapsamında Ergoterapist Keziban Timuçin konuk oldu.

Bursa İl Müftülüğü'nün hazırladığı "Hocalarımız Okuyor" etkinlikleri tüm ilçelerden Kur'an Kursu hocalarının katılımıyla devam ediyor. Yazar ve alanından uzmanların katıldığı ve her ay bir kitabın okunarak değerlendirildiği buluşmalara bu ay Diyanet İşleri Başkanlığı Yayınlarından çıkan “Rahmân'ın Kadın Kulları” isimli kitabın yazarı Dr. Fatma Bayraktar Karahan katıldı. Online buluşmada tüm katılımcılar kitabı okuyarak programda yazar ile bir araya geldi.

İl Müftü Yardımcısı Melek Menteşe’in açış konuşmasıyla başlayan programda Dr. Fatma Bayraktar Karahan kitap hakkında genel bilgiler verirken yazma serüveni ve kitabın hikâyesine dair paylaşımlarda bulundu. Yazar programın devamında katılımcılıların kitap hakkındaki sorularını da cevapladı.

Hocalarımız Okuyor projesinin ikinci etkinliği 4-6 yaş Kur'an Kursu öğreticilerine yönelik hazırlanan uzman-okur buluşmasında ise duyu bütünleme alanında yayımlanan ilk Türkçe özgün kitap olan "Duyulmak İstiyorum" adlı eserin kritiği Ergoterapist Keziban Timuçin ile yapıldı.

6 Ocak 2023 - Diyanet Cuma Hutbesi 6 Ocak 2023 - Diyanet Cuma Hutbesi

İl Müftü Yardımcısı Melek Menteşe'nin açılış konuşması ile başlayan etkinlikte konuşma yapan Ergoterapist Keziban Timuçin 4- 6 yaş kurslarında duyu bütünleme ile ilgili donanım, materyal ve etkinlik önerileri üzerine önemli bilgiler aktardı.

Etkili ve verimli geçen "Hocalarımız Okuyor" buluşmalarında Kuran Kursu Öğreticileri memnuniyetlerini ifade ederken önümüzdeki aylarda da etkinliklerin devam edeceği bildirildi.