Peja Belediyesi’nde kardeş kent Nilüfer’e ziyaret

Bursa'nın Nilüfer Belediyesi'nin kardeş kenti olan Kosova'nın Peja Belediyesi yöneticileri, Nilüfer'de hayata geçirilen çeşitli projeleri yerinde incelemek üzere ziyarette bulundu.

İnegöl'de Park Halindeki Araç Alev Aldı İnegöl'de Park Halindeki Araç Alev Aldı

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, konuklarını ağırlayarak işbirliği için her türlü kapılarının açık olduğunu belirtti.

Peja Belediyesi heyeti, üç günlük programları kapsamında Nilüfer'e geldi.

İlk olarak Nilüfer Belediyesi Halk Evi'nde Başkan Turgay Erdem'le bir araya gelen heyet, yapılan ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Başkan Erdem, Nilüfer'de gerçekleştirilen projeler hakkında bilgi verirken, Peja Belediyesi ile işbirliğine açık olduklarını ifade etti.

Heyetin programında, Nilüfer Belediye Barış Meclis Salonu, Nilüfer İnovasyon Merkezi, İzzet Şadi Sayarel Huzurevi ve Çamlıca Kreşi gibi önemli noktalar da bulunuyordu.

Ayrıca, geçen aralık ayında hayata geçen Pancar Deposu da ziyaret edilerek, etkinlik alanları ve atölye çalışmaları hakkında bilgi alındı.

Ziyaret sırasında, iki belediye arasında yapılacak işbirlikleri, mesleki eğitim, kültürel ve sportif etkinlikler gibi konular samimi bir ortamda görüşüldü.

Heyet, Nilüfer'deki önemli kültür ve sanat noktalarını da gezip gördü.

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem ve eşi Zeynep Terzioğlu Erdem, Pancar Deposu'nda gerçekleşen programın ardından heyetle sohbet etti.

İkinci gününde Misi bölgesini ziyaret eden heyet, Fotoğraf Müzesi, İpekevi, Edebiyat Müzesi, Çocuk Kütüphanesi, Yazıevi, Nilsem, Nazım Hikmet Kültürevi ve Şehir Kütüphanesi'ni de gezerek incelemelerde bulundu.

AW131920_01

AW131920_02