Kiev Belediye Başkanı Vitaly Kliçko, Telegram hesabından yaptığı paylaşımda, başkentte bu sabah tekrar patlama seslerinin duyulduğunu belirtti.

Tahıl anlaşmasının uzatılmasında olumlu gelişmeler var Tahıl anlaşmasının uzatılmasında olumlu gelişmeler var

Ukrayna'nın başkenti Kiev'de patlama seslerinin duyulduğu bildirildi.

thumbs_b_c_5c5ab90de2050ceea37b03a06145b9c2

Vitaly Kliçko, "Kiev'de sabah saatlerinde tekrar patlamalar oldu. (Kiev'in) Desnyan bölgesinde kritik altyapı noktasında tüm hizmetler yerinde. Daha çok ayrıntı sonra verilecek."

thumbs_b_c_dc2e6500bc9169af9178dfd5f3899c5b

Volodimir Zelenskiy: Ukrayna, işgalcilerin ateşi altında

thumbs_b_c_ff8c8bb259c575ddff35f85416c09d6c

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, Telegram hesabından yaptığı açıklamada, Rus kuvvetleri S-300 sisteminden fırlattıkları füzelerin, Mıkolayiv'de bir apartmana isabet ettiğini duyurdu.

Rusların yine Mıkolayiv'de bulunan Kestane Meydanı'nda yer alan çiçek pazarını bombaladıklarını belirten Volodimir Zelenskiy, "Ukrayna işgalcilerin ateşi altında. En iyi yaptıkları şeyi yapmaya devam ediyorlar, sivilleri korkutuyorlar ve öldürüyorlar."

Mıkolayiv'deki saldırılarda bir kişinin yaşamını yitirdiğini kaydeden Volodimir Zelenskiy, Rusya'nın "terör" devleti olduğunu savunarak, bu saldırılardan Rusya'yı sorumlu tuttuğunu söyledi.

Rus güçlerin ayrıca bugün Ukrayna'nın başkenti Kiev başta olmak üzere, Dnipro, Harkiv, Kriviy Rig ile Jitomir şehirlerine saldırılar düzenlendiği belirtildi.