Alper Gezeravcı: GUHEM, Uzay Farkındalığında Önemli Rol Oynuyor Alper Gezeravcı: GUHEM, Uzay Farkındalığında Önemli Rol Oynuyor

Kayseri'nin Melikgazi ilçesinde Selçuklu Mahallesi'nde 4 Temmuz'da meydana gelen olayla ilgili olarak düzenlenen ilk duruşmada, konteynere atılmış bir bebekle ilgili olarak gözaltına alınan Fatma Taş, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Bebeğin cansız bedeniyle karşılaşanların haber vermesi üzerine başlatılan soruşturmada, Taş'ın 15 gün önce bir markette hamile görüntülendiği tespit edilmişti.

Yapılan güvenlik kamerası incelemesi sonucunda bebeğin annesi olduğu belirlenen Fatma Taş, polis tarafından gözaltına alındıktan sonra adliyeye sevk edildi ve mahkeme tarafından tutuklandı. İlk ifadesinde bebeği, sevgilisi olduğunu söylediği O.K.'den dünyaya getirdiğini ifade eden Taş, mahkeme sürecinde ise bebeği istemediği takdirde hamileliğini başında sonlandırabileceğini belirtti.

Duruşmada, Taş'ın "Alt soydan akrabayı kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldığı, daha sonra ise iyi hal indirimi uygulanarak cezasının müebbede indirildiği ve tutukluluğunun devamına karar verildiği öğrenildi. Sanık, mahkeme sürecinde pişmanlık ifadeleri kullanırken, mahkeme heyeti ise deliller ve ifadeleri değerlendirerek kararını verdi.