Bursa Çıraklık ve Staj Sigortası Mağdurları Eğitim Dayanışma ve Kültür Derneği başkanı Fatih Yeniay ve yönetim kurulu üyeleri, Bursa'nın İznik ilçesi ve Mudanya’dan sonra şimdide Osmangazi ilçesinde Osmangazi metro istasyonu önünde farkındalık oluşturmak ve mağduriyetlerini anlatmak için stant çalışması ve broşür dağıtımı gerçekleştirdiler.

Kurulan Standı İyi parti Bursa Milletvekili Selçuk Türkoğlu’da ziyaret ederek destek açıklaması yaptı.

Vekil Türkoğlu kurulan standı ziyareti sırasında yaptığı açıklamasında;

“Mücadelenizi takip ediyor ve destekliyorum, Türkiye’de ki EYT süreciyle birlikte bunun sonucunda ilerlerken bir tarafta hükümet ve devlet bir mağduriyeti giderirken, yeni mağduriyetlerin oluşmasına ön açmaması lazım.

Birincisi bu ikincisi ise, eşitlik ve adalet ilkesini yani bu memleketin bütün insanları verilen bir hak var ise bundan yararlanmalı. Başa sardığımızda kritik ivme şu, kardeşim staj ve çıraklık başlangıcı bu çağda sigorta başlangıcı sayılmalıdır. 

Çünkü o zaman hem stajyerler hem çıraklar hem aileler herkes şöyle biliyordu, çocuğumuzun sigorta numarası var, sigorta kartı var, artık sigortalı oldu diye biliyordu ve bunu inkar etmiyordu sigorta kurumları. 

Sonra da bu gelinen nokta da vatandaşın sayıları şuan 1 milyonun üzerinde olan ancak yasal düzenleme yapılırsa belki ilk etapta 250 bine yakın insanı da etkileyecek bu düzenlemeyi yapacaksınız kardeşim yapmanız gerek. 

Yani benim şu vatandaşım farklı diğer vatandaşım farklı diye ayıramazsın, kanunlar vatandaşlar arasında ayrım yapmaz” dedi.

Bursa’da 4 Ekim 2023 elektrik kesintisi Bursa’da 4 Ekim 2023 elektrik kesintisi

5-79

1-168

4-115

3-135

2-139