Beyoğlu Kaymakamı Mustafa Demirelli, gazetecilere yaptığı açıklamada, hain saldırıyı düzenleyenlerin ülkenin, milletin birliğini, bütünlüğünü hedef almak istediklerini ancak birliği, dirliği, bütünlüğü bozamayacaklarını söyledi.

2022_Kasim_AA-29433735

Mustafa Demirelli, "Burada şehit olan 6 vatandaşımızın anısına, Belediye Başkanımızla birlikte karanfil koyduk, onları anmak buradan bir mesaj vermek için.

thumbs_b_c_d288b9be302b4b4724a4e9966dc61047
Beyoğlu'muzun, Türkiye'nin gözbebeği olan bu caddede yine o canlı, kültürün, sanatın başkenti dediğimiz canlı günlere bir an önce bu olaydan etkilenmeden devam etmek için buradan mesaj vermek istedik."

Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız da hain saldırıyı lanetlediklerini vurguladı.

Hem örnek hem tavsiye! Japon uzmandan TOKİ'ye övgüler Hem örnek hem tavsiye! Japon uzmandan TOKİ'ye övgüler

Haydar Ali Yıldız, "İnanıyorum ki birlik beraberlik içerisinde, çok daha güçlü bir dayanışmayla hep birlikte yine yaralarımızı saracak, zor günlerin üstesinden geleceğiz. Türkiye Yüzyılı'nı konuştuğumuz bu günlerde, istikrara, birliğimize, beraberliğimize yapılan bir saldırıdır."

Saldırıda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara şifa dileyen Haydar Ali Yıldız, esnafı da ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini ileteceklerini söyledi.

Vatandaşlar da patlamanın yaşandığı yerde kırmızı şeritle kapatılan alana karanfil bırakarak, yaşamını yitirenleri andı.