Bilecik Pazaryeri’nde sigarayı bırakma kampanyasına yoğun ilgi Bilecik Pazaryeri’nde sigarayı bırakma kampanyasına yoğun ilgi

İstanbul'da Kadıköy Belediyesi, sahipsiz hayvanların sahiplendirilmesi ve rehabilite edilmesi için Yerel Hayvan Koruma Görevlisi eğitimi düzenledi.

İSTANBUL - Kadıköy Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, sahipsiz hayvanların rehabilite edilmesi ve bakıma muhtaç hayvanların mağduriyetlerinin önlenmesi amacıyla “Yerel Hayvan Koruma Görevlisi” eğitim semineri düzenledi.

Kadıköy’ün farklı mahallerinden eğitime katılan gönüllülere hayvan hakları ile sahipsiz hayvanların sahiplendirilmesi, toplanması, kısırlaştırılması, aşılanması ve işaretlenmesi gibi konularda eğitim verildi.

Veteriner İşleri Müdürü Ali İhsan Mete ve Veteriner İşleri Müdür Yardımcısı veteriner hekim Süleyman Erçin tarafından gerçekleştirilen eğitime 57 Kadıköylü gönüllü hayvansever katıldı.  

Kozyatağı Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen eğitim sonrasında “Yerel Hayvan Koruma Görevlisi” eğitim sertifikasına kavuşan vatandaşlara İstanbul il sınırları dahilinde “Yerel Hayvan Koruma Görevlisi” unvanı da verildi.

“EĞİTİMLER ÇOK YARARLI”

Eğitimlere ikinci kez katıldığını ifade eden gönüllü Ilgın Keskinel, Barınakta 1,5 yıl kadar gönüllü olarak çalıştığını belirterek, "Şimdi mahallemizdeki sokak hayvanlarının rehabilitasyonuyla ilgili çalışmalar yapıyorum. Bu eğitimlerin yararları bu konuda çok büyük” dedi.