İrlandalı havayolu şirketi Ryanair'in İspanya'daki kabin personeli toplu iş sözleşmesinde anlaşma sağlanamaması üzerine greve başladı.

Ryanair kabin personelinin bağlı olduğu İşçi Sendikası Birliği tarafından yapılan açıklamada, hafta içi boyunca devam edecek grevin, taraflar arasında anlaşma olmaması durumunda 7 Ocak 2023 yılına kadar devam edeceği bildirildi.

havayolu

İspanya'ya en çok yolcu taşıyan ucuz tarifeli havayolu şirketi olarak bilinen Ryanair'in 1576 personelini kapsayan grev dolayısıyla bu sabah saatlerinde 10 uçuşun iptal edildiği, 51 uçuşta da rötar olduğu belirtildi.

uçak-1

Rusya'daki kısmi seferberliğin detayları belli oldu Rusya'daki kısmi seferberliğin detayları belli oldu

Madrid, Barselona, Malaga, Alicante, Sevilya, Palma de Mayorka, Valensiya, Girona, Santiago de Compostela ve İbiza kentlerinden uçuşları olan Ryanair'in gelecek iki hafta İspanya'da planlanmış 4 bin 998 uçuşu bulunduğu bilgisi paylaşıldı.

Kazanılmış hakların geri verilmesi ve şirket tarafından planlanan işten çıkarma kararlarının geri alınması taleplerinde bulunan Ryanair çalışanlarının temmuz ayında yaptıkları 12 günlük grevde uçuşlardan 319'u iptal olmuş, 3 bin 700 kadarı rötarlı gerçekleşmişti.