TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi, 18. Olağan Genel Kurulu Toplantısını Bursa Akademik Odalar Birliği (BAOB) Yerleşkesi’nde gerçekleştirdi. Toplantıya birçok önemli isim ve temsilci katıldı. İMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ülkü Küçükkayalar, genel kurul ve seçimlerin demokrasi şöleni şeklinde geçmesi için çalıştıklarını belirterek, 2022-2024 dönemini başarılı bir şekilde tamamladıklarını ifade etti.

Bursa'da Bakan Işıkhan'ın Katılımıyla Sivil Toplum Buluşması Bursa'da Bakan Işıkhan'ın Katılımıyla Sivil Toplum Buluşması

Küçükkayalar, inşaat mühendislerinin birlik ve dayanışma kültürünün Bursa'da 1960’lı yıllara dayandığını söyledi. Şube olarak 1988 yılında başlamış olan tarihçelerinin birçok başarı, etkinlik, acı tatlı hatıralarla dolu olduğunu belirtti. Genel Kurul sürecinin demokrasi şöleni şeklinde geçmesi için çalıştıklarını vurgulayan Küçükkayalar, önceki dönemlerde görev almış tüm şube yöneticilerine saygı ve şükranlarını sundu.

Küçükkayalar, İMO Bursa Şubesi olarak 18. dönemi başarılı bir şekilde tamamladıklarını ve bu süreçte Yüce Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef gösterdiği "Çağdaş Uygarlık Düzeyine erişmek" amacına hizmet ettiklerini ifade etti. Şube olarak, mesleki sorumlulukları yerine getirmek adına Kahramanmaraş Depremleri'nin hemen sonrasında 75 meslektaşları ile teknik destek sağladıklarını belirtti. Küçükkayalar, gelecekte benzer acıların yaşanmaması temennisiyle çalışmalarını sürdüreceklerini ifade etti.

Genel Kurul’a yoğun ilgi gösterildiğini belirten Küçükkayalar, siyasi partiler ve yerel yönetim temsilcilerinin katılımından memnuniyet duyduklarını söyledi. Ardından siyasi temsilcilerin konuşmalarına geçildi.

Saadet Partisi Bursa Milletvekili Mehmet Atmaca, meslek örgütlerinin gücünün azaltıldığını belirterek, meslek örgütlerinin önemine vurgu yaptı. AK Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç, İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi ile işbirliği içinde olduklarını ve önemli çalışmalar yaptıklarını ifade etti. CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, ilim ve fenin önemine vurgu yaparak, Akademik Odaların bu alanda önemli bir rol oynadığını belirtti.

İYİ Parti Bursa Milletvekili ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selçuk Türkoğlu, yerel yönetimlerin Akademik Odaların sorumluluklarını anlaması gerektiğini söyledi. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İnşaat Mühendisleri Odası ile yaptıkları protokollerden bahsederek, kent yönetiminde geçmiş hatalardan ders çıkartılması gerektiğini ifade etti.

Diğer yerel yönetim temsilcileri ve parti temsilcileri de kendi görüş ve düşüncelerini paylaştılar. Genel Kurul, faaliyet raporunun okunması, adayların ve üyelerin gündem maddeleriyle ilgili görüş ve temennilerini iletmesiyle son buldu. İMO Bursa Şubesi 18. Olağan Genel Kurulu Toplantısı, 11 Şubat Pazar günü yapılacak seçimlerle devam edecek.

A W139810 01

A W139810 02