İHH'dan yapılan açıklamaya göre, Bursa Büyükşehir Belediyesinin katkı sunduğu ve bu yıl 10'uncusu yapılan program "Her Kalbe Bir Yetim" sloganıyla Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Bursa'da Can dostlara Rehabilitasyon Merkezi Bursa'da Can dostlara Rehabilitasyon Merkezi

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan etkinlikte konuşan İHH Bursa Şubesi Başkanı Hüseyin Kaptan, İHH'nın "Yetim Sponsorluk Sistemi" ile dünyanın farklı coğrafyalarında 134 bini aşkın yetime destek verdiğini açıkladı. Kaptan, Kur'an-ı Kerim ve hadislerde yetimlere merhametli olunmasına yönelik emir ve tavsiyeler olduğunu hatırlatarak, "Her evin sponsorluk yaptığı bir yetimi olsun." ifadelerini kullandı.

İHH Yetim Çalışmalarından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Reşat Başer ise yeryüzünde hiçbir yetim çocuk savunmasız kalmayana kadar çalışılması gerektiğini vurguladı.

Etkinlikte video gösterimlerinin ardından program konukları yazar Bekir Develi ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, yetimliğin önemini vurgulayan konuşmalar yaptı.

Program sonunda katılımcılar, dış salonda kurulan stantlarda yetimler yararına yardımda bulundu.

İHH, Türkiye dahil 47 ülkede 134 bini aşkın yetim çocuğu Yetim Sponsorluk Sistemi ile her ay düzenli olarak destekliyor. Ayrıca 13 ülkede 43 yetimhane, 1 yetim eğitim merkezi ve 1 yetim eğitim köyü de hizmet vermeye devam ediyor.

ihh-bursa-yetim-dayanisma-gecesi (3)

ihh-bursa-yetim-dayanisma-gecesi (1)

ihh-bursa-yetim-dayanisma-gecesi (2)