İstanbul'da haftanın ilk iş gününde işe gitmeye çalışan vatandaşlar ile okul servisleri trafik yoğunluğu oluştururken, etkili olan sağanak trafiği olumsuz etkiliyor.

thumbs_b_c_4ff82b7d87ffae067c64b2b8ca996f01

Avrupa Yakası'nda D-100 kara yolu Ankara istikameti Avcılar mevkisinde başlayan trafik, Bahçelievler, Yenibosna, İncirli Merter yönünde yoğunlaşırken, Edirnekapı mevkisinde trafiğin durma noktasına geldiği gözleniyor.

Edirnekapı, Cevizlibağ ve Zeytinburnu gibi aktarma merkezlerinde vatandaşlar duraklarda yoğunluk oluşturuyor.

D-100 kara yolu Edirne istikametinde Florya-Beylikdüzü ve İncirli-Yenibosna arasında trafik akışı ağır ilerlerken, bazı mevkilerde trafik durma noktasına geldi.

Hadımköy ve Haramidere'den TEM'e bağlantı yollarında trafik yoğunluğu gözleniyor.

Bazı yerlerde trafik durma noktasına geldi

TEM'de Ankara istikametinde Bahçeşehir - Firuzköy mevki arasında trafik durma noktasına geldi.

D-100 kara yolu Ankara istikameti Okmeydanı mevkisinde başlayan trafik yoğunluğu 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne kadar devam ediyor.

Mecidiyeköy Meydan’da D-100 ve TEM bağlantı yollarında trafik durma noktasına gelirken, Karaköy-Ortaköy arasında trafik yoğunlaşıyor.

Trafik yoğunluğu yüzde 72'lere kadar çıktı

Anadolu Yakası'nda 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü Edirne istikameti ve bağlantı yollarında trafik yoğunluğu oluştu.

TEM otoyolu Edirne istikametinde Sancaktepe ile Ataşehir arasında, Ankara istikametinde Ataşehir ile Sultanbeyli arasında bazı bölgelerde trafik yoğunluğu gözlendi.

D-100 kara yolunda da Maltepe Gülsuyu ile Avrasya Tüneli bölgeleri arasında trafik yoğun şekilde ilerliyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi verilerine göre saat 08.40 itibarıyla kentte trafik yoğunluğu yüzde 72 olarak ölçüldü.