• DOLAR 32,97 %0.21
  • EURO 35,35 %-0.07
  • ALTIN 2.460,14 %-0.38
  • BİST100 10.680 %-0.82
  • BITCOIN 61.850 %1.56
  • ETHERIUM 3.419 %4.02
29°

Bursa tarihi Haberleri

bursa tarihi haberleri ve güncel bursa tarihi gelişmeleri, bursa tarihi ile ilgili tüm video, bursa tarihi fotoğrafları ve bursa tarihi haberleri Bursa Haber - Bursa Haberleri - Bursa Basın sitemizde


Bursa

8500 Yıllık bir tarihi geçmişi olan Bursa, Bilimin ışığında, arkeolojik kaynaklar ile "İşte Cennet Bursa" denilen bir sultanlar şehri.

Bursa

Bursa Tarihçe: Bursa, Bilimin ışığında, arkeolojik kaynaklar Bursa İli ve çevresini 8500 yıl ile tarihlendirmektedir.

Bursa

Bu haberimizde  Köklü geçmişi ile tarih ve kültür kenti; Büyük Cihan Devleti Osmanlı’nın ilk başkenti Bursa hakkında bilgiler sunacağız.

Bursa

Türkiye'nin kuzeybatısında Marmara bölgesinde yer alan Bursa, tarihi ve kültürel önemiyle ünlü bir şehirdir. Peki güzel şehrimiz Bursa'nın eski adı...

Bursa

Osmanlı İmparatorluğu'nun tarihinde önemli bir yere sahip olan Bursa, Osman Gazi tarafından fethedilerek başkent ilan edilen bir şehirdir.

Bursa Gezilecek Yerler

Bursa'da gezilip görülebilecek bir çok yer bulunmaktadır, Tarihi ve Doğal güzellikler kenti olan Bursa'nın önemli yapılarını haberimizde paylaştık.

Bursa Gezilecek Yerler

Bursa Kalesi, Bursa'nın tarihi dokusunu yansıtan ve şehrin sembol yapılarından biri olan bir kaledir.

Bursa

Bursa Ulu Camii, Osmanlı İmparatorluğu'nun ilk başkenti olan Bursa'da yer alan tarihi ve kültürel açıdan oldukça önemli bir camidir.

Bursa

Bursa, Türkiye'nin Marmara Bölgesi'nde yer alan tarihi ve kültürel açıdan zengin bir şehirdir. Bursa'nın meşhur olduğu birçok özellik bulunmaktadır:

Bursa

Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesi hakkında bilgiyi siz değerli takipçilerimiz için derledik. Bursa'nın batısında yer alan Mustafakemalpaşa ilçesi merkeze 77 km mesafededir.

Bursa

2022 Türk Dünyası Kültür Başkenti Bursa, Belçika'nın başkenti Brüksel'de iki gün boyunca düzenlenecek olan etkinlik ve programlarda tanıtılacak.