Gürsu’nun Üreten Çocukları Geleceğe Güvenle Bakıyor

Bursa'da Tarihi Eser Operasyonunda Tutuklanan 3 Şüpheli Bursa'da Tarihi Eser Operasyonunda Tutuklanan 3 Şüpheli

Gürsu Belediyesi’nin, 2019 yılında hizmete aldığı Üreten Çocuklar Atölyesi’nden bugüne dek yaklaşık 7000 öğrenci faydalandı. Robotik Kodlama, Ahşap Tasarımı ve 3B Tasarım branşlarında Steam eğitimlerinden faydalanan çocuklar blok tabanlı kodlama ve 3B tasarım ve 3B yazıcı ile baskı alma işlemleri gerçekleştiriyor. 

Atölyede ayrıca; Grupla Psikolojik Danışmanlığı, Eğitim Destek, Koruma Faaliyeti, Ebeveynler için Farkındalık Arttırma Seminerleri, Rol Model Seminerleri, Yaşam Becerileri Seminerleri ile faydalanıcılara psiko sosyal destek ile akran zorbalığı vb. sorunların çözümüne yönelik çalışmalar rehberlik hizmetleri ile beraber veriliyor. 
7- 13 yaş arasındaki çocuklara özel düzenlenen atölye ve seminerlerde çocukların geleceğe dönük teknolojik bilgi ve becerilerinin alt yapıları şekillendirilmiş oluyor. 

Atölyeyi ziyaret ederek çocuklarla beraber eğitimlere katılan Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “Atölyemiz çocuklara yönelik yaptığımız en verimli projelerden birisi oldu. Yaklaşık yedi bin çocuğa ulaştık ve birbirinden değerli eğitimler verdik. Kıymetli olan ise teknoloji ve mühendislik odaklı bir eğitim süreci oluşturmayı sağlayabilmemiz” dedi. 

En iyi proje ödülü kazan Üreten Çocuklar Bilim ve Teknoloji Atölyesi Avrupa Birliği projenin çok başarılı yürütülmesi sebebiyle dördüncü dönem de işletme maliyetlerini karşılamaya karar verdi.

Gürsu’nun Üreten Çocukları Geleceğe Güvenle Bakıyor (8)

Gürsu’nun Üreten Çocukları Geleceğe Güvenle Bakıyor (2)