Gürsu’da Hem Esnaf Kazandı, Hem Gençler Kazandı

Yıldırım'da Düğün Konvoyu Trafiği Kesti: Araç Kuyruğu Oluştu Yıldırım'da Düğün Konvoyu Trafiği Kesti: Araç Kuyruğu Oluştu

Proje kapsamında 16 genç 220 saat süren E-Ticaret ve Dijital Pazarlama eğitimleri aldılar. Gürsu’da pilot esnaflar ve KOBİ’lerle çalışma fırsatı bulan gençler düzenlenen sertifika töreninde proje boyunca yaptıkları çalışmaları da sundular.

16 Gence E- Ticaret Ve Dijital Pazarlama Sertifikası

Gürsu Belediyesi’nin gençleri ve esnafları bir araya getirip tecrübe ve dijital yetkinlik temalarını birleştirdiği ve iş hayatına yeni yetenekler kazandırdığı Genç Dijital Girişimcilik Akademisi projesi 16 genci daha iş hayatına kazandırdı. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Gürsu Belediyesi, SOGEP, ve BEBKA tarafından ortak yürütülen projede akademiye katılan gençler iş hayatı ile buluşturuldu. Gürsu’da faaliyet gösteren esnaf ve KOBİ’ler, kendilerine dijital çağın bakış açısını kazandıran gençlerin kılavuzluğu ile akademi boyunca sayısız kazanım sağladılar.

Temel hedeflerinin gençleri; “Eğit, Donat, İşe Yerleştir veya Girişimci Yap” olduğunu hatırlatan Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “Akademi boyunca iş teklifi alan gençlerimiz oldu. Gemlik’ten, Karacabey’den kalkıp gelenler oldu. Bu hedeflerine ne kadar inandıklarının göstergesi. Akademilerimiz sürecek. Esnafa ve gence kazandırmaya ve beraber üretmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Sunumların ardından sertifikalarını alan genç girişimciler, yeni iş tekliflerini ve hayallerini de anlattı.

foto (2)-59

Editör: Yüksel Aslan