Gürsu’nun İstihdam Akademisi’nde Üçüncü Dönem Başladı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında finanse edilen, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı aracılığıyla uygulanan ve Gürsu Belediyesi tarafından yürütülecek olan Genç Dijital Girişimcilik Akademisi (#gençgirişimciyiz) projesinin destek sözleşmesi imzalandı.

1096 Genç Dijital Girişimciye Ulaşılacak

Gürsu Belediyesi genç istihdamı ve esnafa dijital danışmanlık verdiği eğitim ve akademik hamlelerinde 3. dönemi başlatıyor.
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Hibe Programı kapsamında, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı desteğinde, Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı çerçevesinde kazanılan hibeyle hayata geçirilen Gürsu Belediyesi “Genç Dijital Girişimcilik Akademisi” çatısı altında gerçekleştirilen eğitim ve uygulama faaliyetleri kapsamında, gençler geleceğe hazırlanacak.
Gençlerin dijital alanlardaki kapasitelerini değerlendirmek, piyasada en çok ihtiyaç duyulan dijital pazarlama ve e-ticaret alanlarında nitelikli, donanımlı uzmanlar yetiştirmek, esnafların, kooperatiflerin, kobilerin ve sanayi işletmelerinin dijital dönüşüm, ihracat ve e-ticaret süreçlerine destek verilecek. Üçüncü kez başlayan Genç Dijital Girişimcilik Akademisi kapsamındaki bu proje ile 1096 gence ulaşılması hedefleniyor.
Gürsu Belediyesi gençlerin dijital dünyada istihdamını sağlamaya yönelik proje kapsamında gerçekleştirilen 2 akademi döneminde toplamda 60 gence e-ticaret ve dijital pazarlama alanında eğitim olanağı sağlanarak, 20 işletmenin gençler aracılığı ile ücretsiz dijital dönüşüm danışmanlığı alması imkanı sunuldu.
18-35 yaş arası hedef kitleyi kapsayan proje uygulamalarıyla, gençler öncelikle analiz edecekleri işletmeleri dijital dünyanın frsatları ve kodları ile tanışararak bu alanda işletmelerin gelişimlerine katkı sağlayacak.

Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlara yıldızların altında sinema keyfi yaşatıyor Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlara yıldızların altında sinema keyfi yaşatıyor

PHOTO-2023-08-14-08-52-00

PHOTO-2023-08-14-08-52-31